Важкий шлях до щастя - Аліна
— "Не можу. Горло болить."
— Я не змушую їсти все. З'їси скільки зможеш.
Аля кивнула, і ми пішли у кухню. Звісно, вона з'їла не багато, через біль у горлі, але добре, що хоча б кілька ложок. Після того як Аля пообідала, вона випила ліки, і поміряла температуру.
— 37. Добре, що не підвищується.
— "Марк, давай фільм подивимось? Ще уроки йдуть. Я пізніше запитаю домашнє."
— Давай.
Я посміхнувся, і ліг біля дівчини. На половині фільму, ми почули звук повідомлення. Аля взяла свій телефон, і відповіла. Через кілька хвилин вона повернулась до перегляду.
— Щось сталось?
— "Ні, Денис спитав чому мене і Даші сьогодні не було, і сказав, що сьогодні був скорочений день, і домашнього не задавали. Дивно..."
— Такого раніше не було?
— "Ні. Зазвичай нам дають дуже багато завдань. Хоча, можливо, це зв'язано з тим, що нас в школі не було."
— Тобто?
— "Ти ж знаєш, що вчителі мене не люблять. Таке ж ставлення і до Даші. Вони думають, якщо у нас після школи є час для якихось гуртків і репетиторів, то потрібно давати більше завдань. Так, звісно роблять не всі, але більшість. До того ж з 12 людей у класі, багато завдань задають тільки нам. Іншим, або взагалі нічого робити не потрібно, або один-два номери."
— Так це не чесно. Всім мають задавати однаково, — мене розізлили ці подвійні стандарти, — І ви робите всі завдання?
— "Ні. Ми робимо те, що роблять всі. Хоча, нам ставлять менші оцінки, але це вже просто дістало."
— Зачекай, ви ж дві відмінниці.
— "Так, це тільки тому, що ми пишемо всі контрольні на найвищі бали, і їздимо на олімпіади. І якби нам в табелі поставили нижчі оцінки ніж насправді, були б проблеми. Це єдине через, що семестрові, і річні оцінки в нас справедливі."
— Ну, так. Проблем ніхто не хоче. Зачекай, Денис? — я старався не показувати свої ревнощі.
— "Так. Коли ми з Дашою не йдемо в школу, то домашнє питає Денис. А сьогодні Даша не пішла в школу, напевно через те, що було вчора."
— Зрозуміло. Спати не хочеш.
Аля ще лежала на мені, тому похитала головою. Ми продовжили дивитися фільм. Через годину, я помітив, що засинаю. Я подивився на Алю, вона вже спала. Тому я вимкнув фільм, і теж заснув.
Аліна
За фільмом я не помітила як заснула. Прокинулась вже через кілька годин, телевізор був вимкнений, а Марк спав. Дивлячись на нього, я посміхнулась.
*Він такий милий. Шкода, що я не знаю, що відчуваю до нього.*
Я ще трохи полежала, і встала. Обережно піднявшись з ліжка, я взяла окуляри, які були на туалетному столику в кімнаті, і пішла у кухню. Трохи подумавши я вирішила зварити гречку.
Коли я промивала гречку, до мене прибіг мій кіт.
— Він такий пухнастий? — я не очікувала когось почути, тому здригнулась. — Вибач, я не хотів тебе налякати. Ти як почуваєшся?
— Краще, — сказала я, — Горло трохи болить, але вже не так сильно, тому говорити можу.
— Я чую. Ти вже не так хрипиш. Тобі допомогти?
— Хіба, що води налити, — я вже висипала гречку у каструлю. Марк налив повну чашку води, і подав мені, — Дякую.
Наливши ще води, ми сиділи у кухні, і розмовляли.
— А ти чому прокинувся?
— Тебе поруч не було, — я замислилась. Здається я не байдужа йому, — Аль, я хотів спитати щодо твого кашлю. Давно він у тебе.
— З 7 років. Коли Маріуполь окупували у 2014, ми весь час були у підвалі. А там сиро, і я постійно кашляла. Після звільнення, мама відвела мене у лікарню. Тоді у мене була якась хвороба, не пам'ятаю як вона називається, легені роз'їдала пліснява. Я вилікувалась, але лікарі сказали, що кашляти я вже буду постійно, а коли хворітиму, то кашель посилюватиметься, — я встала, щоб прослідкувати за гречкою.
— Часто ти так хворієш?
— До сьомого класу я хворіла не часто, а з минулого року, я більше вдома ніж, у школі. І той кашель, коли я кашляла цілу ніч. Коли я хворію, то так завжди. Ніякі ліки мені не допомагають.
— Зрозуміло.
— Налий ще води, будь ласка, — я долила воду, і сіла назад, — ще 10 хвилин, і буде готово.
— Гаразд...
Через 10 хвилин я вимкнула плиту, і ми пішли у кімнату. За розмовами, ми не помітили як минув час, і прийшла мама. Ми вийшли, і я побачила маму, і Олександра Дмитровича. Не знаю чому, але від нього йшло якесь тепло, якого я ні від кого раніше не відчувала. Вони виглядали серйозними
Марк
Після розповіді Алі, я не міг повірити, що така тендітна дівчинка стільки всього пережила. Викрадення, побої "батька", окупацію і звільнення рідного міста, знущання однокласників, аварію в якій з 11 людей вижило тільки 5, тренера, який, майже, довів всіх своїх підопічних до анорексії. Щодо її хвороби, я знаю, що з нею, але кашель вилікувати справді не можливо, навіть з новітніми технологіями. Щось мені підказує, що це ще не все. Але я радий, що Аля помалу відкривається мені.
Зараз я дивлюсь на цю дівчину, яка не дивлячись на всі перешкоди залишається світлою і доброю людиною.
*Я більше не залишу тебе, ніколи. Ніхто тебе більше не образить,* — я пообіцяв це у першу чергу собі. Я не міг дозволити, щоб Аля пережила щось страшніше ніж це все. Зробивши все, що потрібно Аля сіла назад.
— Ще 10 хвилин, і буде готово, — вже не таким хриплим голосом сказала Аля.
— Гаразд...
Коли Аля вимкнула плиту, ми пішли у кімнату. Її кіт пішов за нами. Ми розмовляли кілька годин, поки у будинок не ввійшли. Коли ми вийшли з кімнати, то побачили Олену Володимирівну, і Алекса. Вони виглядали серйозними, і я зрозумів, що вони хочуть все розповісти.
— Аль, нам потрібно поговорити, — сказала Олена Володимирівна. У цей момент мені зателефонував Кріс.
— Я не буду вам заважати. Зайду до тебе пізніше, — звернувся я до Алі, і вийшов на двір...