Янголи і демони - Ден Браун
То що ж робити?
Сильвія знала: якщо відкинути перспективу самотужки обшукувати весь комплекс ЦЕРНу, залишається тільки один спосіб, як привернути увагу директора. Йому це навряд чи сподобається, але того добродія, що хоче з ним говорити, не випадає довго тримати на лінії. І він, схоже, аж ніяк не налаштований почути, що директора немає на місці.
І Сильвія, здивована власного сміливістю, зважилась. Вона у пі йшла до кабінету Колера і наблизилась до металевої скриньки па стіні за його столом. Відчинила дверцята, уважно подивилась па кнопки і знайшла потрібну.
Тоді набрала в груди повітря й узяла мікрофон.
29
Вітторія не пам’ятала, як вони дійшли до головного ліфта. Та ось вони їдуть угору. Колер ззаду, вона чує його важке дихання. Стурбований погляд Ленґдона проходить крізь неї, наче привид. Він забрав факс і поклав собі до кишені подалі з її очей, але страшна картина міцно вкарбувалася їй у пам’ять.
Ліфт піднімався, а світ Вітторії закрутився в темряві. Тату! Вона намагалась уявити його живим. І на коротку мить, в оазі пам'яті, знову опинилася з ним. Їй дев’ять років, вона скочується з зелених пагорбів, укритих едельвейсами, а над головою крутиться швейцарське небо.
Тату! Тату!
Радісний Леонардо Ветра сміється поруч.
— Що, янголятко?
— Тату! — Вона хихоче й ластиться до нього. — Спитай мене, що таке квітка?
— Але ж ми з тобою, сонечко, знаємо, що таке квітка. Навіщо я буду запитувати?
— А ти просто запитай.
— Ну добре. — Він знизує плечима. — Що таке квітка?
Вона голосно сміється.
— Квітка — це матерія! Усе навколо — матерія! Гори! Дерева! Атоми! Навіть мурахоїди! Усе — матерія!
Він сміється.
— Мій маленький Айнштайн.
Вона супиться.
— Він мав смішне волосся. Я бачила його фотографію.
— Але дуже мудру голову, дитинко. Я розповідав тобі, що він довів, пам’ятаєш?
Її очі розширюються з жаху.
— Тату! Ні! Ти ж обіцяв!
— Е = тс2! — Він її лоскоче. — Е = тс2!
— Ніякої математики! Я ж тобі казала! Я її терпіти не можу!
— Це добре, що ти не любиш математики. Я навіть радий, бо дівчаткам узагалі заборонено займатися математикою.
Вітторія сторопіла.
— Як це?
— Так. Заборонено. Усі це знають. Дівчаткам — ляльки. Хлопцям — математика. Я навіть не маю права розмовляти з маленькими дівчатками про математику.
— Але ж це не справедливо!
— Правила є правила. Ніякої математики маленьким дівчаткам.
Вітторія була вражена.
— Але ж бавитися ляльками нудно!
— Нічого не вдієш! — відказав батько. А тоді додав; — Я міг (>и розповісти тобі про математику, але якщо мене застукають... — Він нервово озирнувся на безлюдні пагорби.
Вітторія зауважила його погляд.
— Ну гаразд, — прошепотіла, — розкажи мені потихеньку.
Легкий поштовх ліфта вивів її з задуми. Вітторія розплющила очі. Батька не стало.
Дійсність захльостувала її, стискаючи душу холодними лещатами. Вона подивилась на Ленґдона. Від щирої турботи в його очах ставало тепліше, наче з нею поруч перебував янгол-охоронець, особливо в присутності нелюдяного Колера.
У свідомості невблаганно застугоніла одна-єдина думка.
Де антиматерія?
Від страшної відповіді її віддаляла лише мить.
30
Максиміліане Колер. Будьте ласкаві, негайно подзвоніть своїй секретарці.
Двері ліфта відчинилися в центральному холі, і в очі Ленґдонові вдарило яскраве світло. Ще допоки стихла луна від оголошення, що прозвучало з динаміків, всі електронні прилади на інвалідному кріслі Колера одночасно почали пищати або дзижчати. Пейджер. Телефон. Комп’ютер. Колер розгублено витріщився на блимаючі індикатори. Він піднявся з підземелля і знову був у зоні досяжності.
Директоре Колер. Будь ласка, подзвоніть секретарці.
Колеру було дивно чути з динаміка власне ім’я.
Він глянув угору з сердитим виразом, який майже відразу змінився тривогою. Ленґдон зустрівся поглядом з цим, тоді з Вітторією. Усі троє на мить завмерли, так наче все напруження між ними враз зникло і натомість з’явилося спільне передчуття лиха.
Колер узяв мобільник і набрав номер секретарки. У нього почався черговий напад кашлю.
— Це... директор Колер, — прохрипів він. — Так? Я був під землею, там немає зв’язку. — Він слухав, що каже секретарка, і його сірі очі дедалі більше й більше розширювались. — Хто? Так, з’єднайте мене. — Пауза. — Алло? Це Максиміліан Колер. Директор ЦЕРНу. З ким я розмовляю?
Вітторія з Ленґдоном мовчки чекали, доки Колер слухав співрозмовника.
— Не варто обговорювати це по телефону, — нарешті вимовив він. — Я зараз же буду у вас. — Він знову закашлявся. — Зустрінемося... в аеропорту Леонардо да Вінчі. Через сорок хвилин. — Колер почав задихатися. Тепер він кашляв без перерви і насилу видушував із себе окремі слова. — Знайдіть контейнер якнайшвидше... Я вже лечу. — На цьому розмова закінчилась.
Вітторія кинулась до Колера, але той уже не міг говорити. Ленґдон бачив, як вона витягнула мобільник, як дзвонить у лікарню ЦЕРНу. Він почувався, наче човен, що опинився на узбіччі шторму: хвилі його трохи гойдають, але загалом усе відбувається без його участі, і йому залишається тільки спостерігати.
У голові луною відбилися останні слова Колера. Зустрінемося в аеропорту Леонардо да Вінчі.
Невиразні тіні, що весь ранок затьмарювали Ленґдонові розум, умить викристалізувалися в чіткий образ. Він стояв, охоплений сум’яттям, і відчував, як усередині нього відчинилися якісь двері... ніби він щойно переступив містичний поріг. Амбіграма. Вбитий священик-науковець. Антиматерія. А тепер от... мішень. Аеропорт Леонардо да Вінчі міг означати лише одне. Ленґдон раптом побачив усе дуже чітко і зрозумів, що перетнув межу. Він більше не мав сумнівів.
П’ять кілотонн. Нехай буде світло.
А тим часом до них уже бігло двоє медиків у білих халатах. Вони стали біля Колера навколішки і прислали йому до обличчя кисневу маску. Науковці, що випадково опинилися в холі, зупинялися й мовчки спостерігали.
Колер зробив два глибокі вдихи, відштовхнув маску і, все ще задихаючись, подивився на Вітторію й Ленґдона.
— Рим.
— Рим? — перепитала Вітторія. — Антиматерія в Римі? Хто це дзвонив?
Обличчя в Колера було перекошене, очі сльозилися.
— Швейцарський... — Він поперхнувся, і медики знову притиснули йому до обличчя маску. Доки вони лаштувалися везти його до лікарні, Колер отямився й схопив Ленґдона за руку.
Ленґдон кивнув. Він зрозумів, що той хоче йому сказати.
— Летіть... — прохрипів Колер під маскою. — Летіть... подзвоніть мені. — І медики повезли його геть.
Вітторія стояла як укопана і дивилася йому вслід. Тоді повернулась до Ленґдона.
— Рим? Але... що він мав на увазі, коли сказав «швейцарський»?
Ленґдон поклав руку їй на плече і ледь чутно прошепотів:
— Швейцарський