Нездоланний - Лі Чайлд
Це був новий голландський канавокопач від дилера обладнання для ферм на північ від шляху каравану фургонів. Вествуд проторохкотів ним через площу повз мотель. Якщо це не було тест-драйвом, то можна було це назвати просто ввічливою позикою. Тільки без частки «ввічлива». У будь-якому разі, це була позика. У Ричера не було жодних намірів залишати його собі. Позаду на ньому була штанга з ковшем та копальна лопата із двома агресивними на вигляд зубцями. Цією штукою можна було копати траншеї. Спереду ківш був широким та високим, проте мілким. Більше нагадував лопать бульдозера. Це достоту була універсальна машина. Вона могла робити практично все. Вона була абсолютно новенькою, пофарбованою у яскравий колір та повністю чистою. У неї був запах новенького канавокопача. Кабіна була достатньо широкою для трьох людей, проте сидіння було тільки одне. На ньому сидів Вествуд, бо саме так і мало бути. Там були всілякі важелі та педалі. Ченґ стояла боком зліва від Вествуда, а Ричер втиснувся боком з правої сторони. Двигун ревів. Цю машину спроектували для важкої роботи і коротких поїздок туди-сюди між ямами та купами землі, але й для поїздок по дорозі вона також була пристосована. Вествуд розігнав її до тридцяти миль за годину, коли вони залишили площу. Не на початок закритої дороги. А просто на пшеничне поле.
Вествуд трохи підняв передній ківш над землею, його нижній край при цьому виступав трохи вперед. Наче металеве підборіддя. Воно товкло пшеницю, наче тупою косою, і густі хмари золотистого диму та інших часточок почали здійматися в повітря, ніби від безперервного лінійного вибуху. Шматки стерні були розтовчені під їхніми колесами, а з боків борозни пшениця розкочувалася хвилями і билася об їхні вікна. У цілому земля була рівною, проте в тих місцях, де гума натрапляла на бруд, земля ставала нерівною та випуклою. Канавокопач їхав уздовж поля, наче човен, погойдуючись на своїх шинах. Вони були м’якими, а тому на кожному горбику застрягали та не могли поїхати далі. Вествуд пістрибував на своєму сидінні то вниз, то вгору. Ричер та Ченґ звисали з боків, наче люди в метро, які спізнилися на свою електричку. Металеве підборіддя також підстрибувало. Пил та дрібні часточки кружляли поруч із ними в повітрі. Тридцять миль за годину. Залишилось іще двадцять. Початкова школа.
Але це все одно було кращим, ніж їхати закритим шляхом. Він міг бути замінований. Або, щонайменше, на ньому могли розкласти пастки-колючки. А ще дорога передбачала пряме наближення протягом десяти миль до правого кута, звідки будь-який захисник при здоровому глузді точно почав би стріляти з автомата п’ятдесятого калібру. Їзда на машині по ґрунтовій дорозі нагадувала би підйом мотельними сходами по двоє. «Ми можемо відстріляти вас, як білок». Краще таки мати певну свободу руху. А це означало, що їм потрібен був позашляховик. А це передбачало б якийсь таран. Ось для чого їм був потрібен передній ківш. А ще він був куленепробивним, а за розмірами не поступався матрацу з двоспального ліжка. Важка сталь, призначена для того, щоб тягати гострі камені. Зверху нього була ще вузька смужка світла, крізь яку вони могли щось бачити. Рівно стільки, скільки їм було потрібно. Принаймні, щоб бачити пшеницю. Поки що все йшло добре. План спрацьовував. За винятком лише однієї непередбачуваної обставини. Ймовірніше, причиною тому став гуркіт та нерівна дорога. Проте Ричеровий головний біль повертався.
Більшу частину дороги до ферми не було видно через море пшениці, тож вони керувалися сонцем. Звісно, спосіб був неточним, але хоч щось. Перший візуальний контакт стався приблизно за чверть милі від того місця, куди вони прямували, і відбулося це саме вчасно. Будинок та шість прибудов. Огорожі та витоптана земля. Телефонні лінії на стовпах. Вихлопна труба у формі циліндра на дизельному генераторі. І сморід свиней. Наче хімічна зброя.
Вествуд зробив невеликий гак, а тоді знову повернувся у своє попереднє положення, а потім зупинився буквально за двісті ярдів до ферми. Двигун заглух. Останні обривки пшениці попадали на землю. Тиша. Вони були тут самі.
Ричер почував себе хижаком над ополонкою. А тоді з ополонки почали відстрілюватися.
У них стріляли з трьох рушниць. Великих рушниць. Однакових. Це легко можна було розрізнити. Рівні, сильні звуки пострілів та тріск куль у повітрі. Натовські патрони до М16, якщо Ричер не помилявся. Жоден із них поки що не влучив. Це було логічно. Оманливий постріл. Відстань усього лишень у двісті ярдів, абсолютно рівна місцевість, вони були віч-на-віч одне проти одного. Ось тільки насправді ця місцевість була дуже навіть вигнутою, бо Земля ж мала сферичну форму. Ось звідки і прорахунок.
Вествуд запитав:
– Нам слід відступити?
– Ні, – відповів Ричер. Він подумки рахував. Тоді сказав:
– Ми підійдемо ближче ще на п’ятдесят ярдів. Негайно. Натисніть на них. Вони вже повинні змінювати магазини.
– На п’ятдесят ярдів уперед?
– Ідіть.
Вествуд підійшов ближче. Спокійними кроками. Досить повільно.