Софія - Олесь Ульяненко
– Скажи тому баклажану, що я на нього чекаю в туалеті…
– Не зрозумів пана, – прощебетав китаєць.
– Ти шо, сука, тупий? – Гнів важкими гирями ударив його по скронях.
Чоловік у невдало зшитому костюмі пройшов через весь зал і зупинився біля стійки. Він почав якось кумедно лапати себе по кишенях, шукаючи чи то кредитку, чи то гроші, чи то просто сигарети, хоча, як помітив Артур, тут майже ніхто не курив. За винятком японки і двох крупнотілих жінок з нахабними і вилинялими романтичними виразами на обличчях, що вже втомилися шукати на цей тиждень чергового сексуального агресора.
– Не наривайся, хлопче. Це тобі не в місті, – сказав нездалий і продовжував шукати щось по кишенях. Китаєць стояв і лупав очима. Стояв і тримав у руках сто доларів.
– Мать би… – знову сказав нездалий сам до себе.
– Ти чого матюкаєшся! – визвірився Артур. – Ти що, жлоб? Тут бачиш – жінки… – Останні слова Артур протягнув, наче гумку.
Нездалий продовжував лапати себе по кишенях. Це ж треба, яка сука, – прошило голову Артура, і він зі злістю вдарив чолов’ягу носком черевика під чашечку. Напевне, він точно забув, що таких, як він, тут дуже багато, якщо не всі.
19Майор дивився на червоний захід сонця, майже як у кіно тобі. Грьобані вафлєсоси, піди глянь, чого їм захотілося. А що необхідно у цьому житті, вони, уйобки хрінові, не знають. Він подивився на нікельовані – а може, і ні – двері ліфта; здавалося, що сам він, майор, знаходиться у велетенському нефі і його ніжить бурштинове повітря; ліва рука на згині ліктя легко і щасливо посмикувалася від уколу. Якщо, блін, не задумуватися, то життя пронеслося скажено і щасливо: ти мав усіх бабів, що кохав, ти полишив свого старого ворога, свого старого друга й ще як там його, далеко позаду. І, власне, цьому виродку лишилося жити не менше, – він глянув на годинника, скинув весело брову, – не менше двох-трьох годин. Нарешті двері ліфта прочинилися. Він зайшов досередини, залишивши темні думки, як стару одіж, десь у світлому холі з кількома напівоголеними дівчатами, що вийшли з іншого боку. Але йому саме сьогодні було не до цього. Проте на п’ятому поверсі його накрила непоправна ясність і страх людського буття. І він тихо, із сичанням, вилаявся. Що далі буде з ним – він точно не знав. І це заганяло, чи не вперше в житті, в тиху гумову гавань страху. Раніше він жив і чомусь був певен, що живе правильно. Але це враз перемінилося. І та думка, що життя почне на четвертому-п’ятому десятку вичавлювати з тебе соки, аж ніяк не веселила майора. Туга героїнова хвиля накривала його все більше. Він рахував поверхи, але думки не переставали бомбардувати мозок, наче хтось усівся в ліфті або сидить он там невидимий і запускає їх з рогатки, ну, з такої, як він у дитинстві розбивав пляшки. Нарешті він вийшов, і перед ним, прямо на нього упало велике синє море. Від несподіванки майор ледь не закричав.
20Це був безлюдний берег із синьою перспективою і білим піском, і хлопцям видавалося, а може, вони переконали себе, що це океан. Усі троє подумали одне й те