Фантастичне кохання (збірка романів) - Ангеліна Кріхелі
- Я не знаю, скільки в тебе часу. Тому постараюся говорити коротко і сказати лише найважливіше. Говорити я можу відверто. Тому що впевнений, що ти у домі один. Але навряд ми з твоєю мамою могли передбачити все. І, можливо, наші дані будуть вже неактуальними для тебе.
- Ще як актуально, - буркнув хлопчик, нетерпляче ковзаючи у кріслі.
- Найголовніше. Ми тебе дуже любимо... Пробач, що не можемо зараз бути поряд з тобою і тобі доводиться захищати себе самому... Мабуть, що нас уже немає, якщо я кажу тобі це не особисто.
Знову пауза. Так, тато добре вивчив людську природу, і чудово розумів, коли синові знадобиться час для осмислення.
- Тепер до діла! - прозвучало перебільшено бадьоро. Алекс стрепенувся. - Боюся, що наступного разу до будинку не зможеш потрапити навіть ти. Оскільки у стінах цього будинку приховано програму проти злому учасниками системи. Простіше кажучи, жоден носій чіпа увійти не зможе. Не впевнений, що ти зараз зрозумів мене правильно. І не впевнений, що вони ще не здогадалися, як зламати програму. Але спробую пояснити...
У наступні п'ятнадцять хвилин Алекс знайшов своє перше сиве волосся, вникнувши в розповідь батька про плани якоїсь еліти, яка взяла собі право розпоряджатися цілою планетою, живими людьми. У той день він дізнався, що всі війни, епідемії та вакцинації, технічний прогрес і ривки наук уперед, голод і холод (який дивним чином не торкнувся ні його, ні інших вихованців притулку), радіація (про неї закрита установа, в якій він жив, чомусь навіть не знала) та інші біди та природні катастрофи, що звалилися на голови тоді ще живих людей - аж ніяк не випадковість. Все це до дрібниць було продумано якоюсь групою вищого класу (прізвища батько називати не став, посилаючись на безпеку сина). Ці події мали і вже призвели до старту реалізації програми, запровадження системи, покликаної не просто зменшити населення, а й активно контролювати його існування. Світ Алекса остаточно звалився під тягарем отриманих знань. Він розумів, що тато лише швидко та поверхово окреслив ситуацію. Але міг уявити решту айсберга, прихованого під незвіданими глибинами людського буття.
Душа ридала, стогнала і металася, у фарбах уявляючи існування нижчого класу, що по суті обслуговує решту класів і поступово болісно вимирає. Мільйони життів, мільйони сердець, доль, почуттів та переживань – для когось лише експеримент для підкорення планети та створення підвищеного особистісного комфорту. Йому пощастило потрапити до інших. Везіння – тут питання спірне. Дивлячись із чим порівнювати. Але він вважав це все ж таки кращим варіантом. Таких, як він, дітей із особливими вміннями та складом розуму забирали у батьків, навіть якщо тим успішно впровадили чіп. Але тоді батькам наказували (за допомогою вже впроваджених чіпів) забути про те, що діти у них будь-коли були. Це було легко організувати. Адже дані про дітей надходили до єдиної інформаційної медичної системи, доступної насамперед творцям. За відомими лише їм параметрами основний комп'ютер відбирав дітей, що підходять для програми. Медики про це і не підозрювали, слухняно вносячи всі дані про породіль та малюків до єдиної інформаційної системи. Його ж мама та тато опинилися в епіцентрі розвитку подій, як інтелектуальна еліта. Тому вдавалося якийсь час вводити творців в оману, імітуючи успішну процедуру. Вони розуміли, що так не може продовжуватися вічно. Стали активно готувати сина до самостійного шляху – тих дорослих, яких забирали, ніхто більше не бачив. Їхня подальша доля була невідома. Тим часом батьки старанно збирали всі дані, обробляючи якомога більше інформації, щоб потім передати її синові. Втім, і його теж чіпують. У 15 років. Його поколінню пощастило й у цьому.
Оскільки інші уколи (у п'ять і десять років) вводили лише необхідні гормони для подальшої адаптації чіпа в організмі. На кому вони випробувані? Та ось на цих дітях і випробують зараз. Тим, хто народився вже після Алекса, вводили чіп відразу. Друга хвиля експерименту з сотнями тисяч піддослідних у природному середовищі. Розмах справді вражає! Особливо з огляду на повну його недоказовість: хто багато знає, сперечатися не ризикне; хто досить сміливий, не знає, з чим сперечатися. Алекс стиснувся в грудочку. Ось навіщо були прощальні настанови батька! Примірники (це про людей так!), у яких чіп не приживеться, замінюють на зовні аналогічні зразки штучного інтелекту. Скільки смертей та "замін" приховано за такою сухою фразою? Хлопець розумів, що батько й так береже його почуття. Адже часу так мало, а сказати треба так багато. В глибині душі він все ж таки сподівався, що все це страшний сон. Або що батьки просто помилилися, "загралися" у наукових співробітників. Розум, звіряючись з тим, що відбувається, уперто твердив, що все це правда. Все це не лягало в голові. Потрібен був час, щоб розкласти по поличках таку кількість одкровень, що шокують.
– А тепер інструкції.
Батько зробив чергову паузу, даючи синові можливість трохи прийти до тями.
- У ніші в стіні (ти знаєш, де вона; а якщо мене слухають чужі, то не знайдуть) візьми мою стару записну книжку. Там багато цінної... безцінної інформації. Якої саме, говорити не буду. Для твоєї ж безпеки. Ти розгадаєш це сам. Я впевнений у тобі. А допоможе тобі в цьому моя проста порада. "Бачить одне лише серце". Пам'ятаєш? Серце завжди бачить найголовніше. І лише друзі підкажуть правильне рішення. Тож ти знайдеш наступні інструкції. Вибач мені, сину, але грати в цю та інші ігри на виживання тобі доведеться все життя. І я хочу вірити, що ти переможеш, у чому не полягала б перемога... А, і ось ще що! У верхньому ящику мого столу візьми змінний ремінець для твого годинника. Мабуть, цей уже на останню петлю затягуєш. Зміни прямо сьогодні. До чергової вакцини. Це важливо. А потім ще за п'ять років на дорослий ремінець, він там же. Потім ти розберешся і сам. Як зміниш ремінець із міцного, розробленого для тебе і нас із мамою матеріалу, обов'язково натисни активатор. Щоб ремінець точно закріпився.