Спогади командарма (1917-1920), Михайло Володимирович Омелянович-Павленко
Отам. В. Тютюнника (підполковника) не треба змішувати з отам. Юрком Тютюнником-партизаном.
(обратно) 22Ген. А. Кравс "3а Українську справу".
(обратно) 23ст. 27., ген. Кравс "Спомини"
(обратно) 24Ген. А. Кравс "За Українську справу".
(обратно) 25Що це було не щиро, а звичайним пропаґандним засобом — це ми можемо бачити хоч би з обсягу перших розділів праці В. Шульгина "Год 1920".
(обратно) 26Л. Укр. Рев., т. II, кн. 4, ст. 16.
(обратно) 27Відомо, що обидва Штаби Корпусів І. і III. Гал. Армії були спочатку захоплені Денікінцями й випущені пізніше.
(обратно) 28Літопис Укр. Рев., т. II., кн. 4, ст. 162.
(обратно) 29Полковн. Аркас (+) син славного адмірала-історика — кадровий старшина.
(обратно) 30Кадровий старшина Генер. Штабу з солідним службовим й боєвим стажем.
(обратно) 31Див. ст. І. Мазепи: "Творена Держава" (Збірник памяти Петлюри
(обратно) 32Очерки Р. С., т. V., ст. 234.
(обратно) 33Очерки, V., 117.
(обратно) 34Тамже, ст. 255.
(обратно) 35Дуже цікаво булоб установити дату видання цієї інструкції; В.Кедровський у своїх споминах її не подав
(обратно) 36Полковник після посади.
(обратно) 37Полковник після посади
(обратно) 38Властиво це була вже майже більшість Дієвої армії, але частини були вже сильно послаблені від тифозної епідемії.
(обратно) 39Завдяки напросто страшній тифозній епідемії.
(обратно) 40Матеріяли, що використав я для предлежачої праці: 1) Власні записки. мапи і т. д. 2) Записки й спогади старшин конвою. 3) Матеріяли з журналу "Скиталець". 4) Денник отамана Шепаровича (командир кінної бригади). 5) Денники командирів Запорозької групи (п.п. С. і Г.). б) Юр. Тютюнник; "Зимовий похід". 7) П. Певний: "За волю й державність". 8) Феденко: "Фермент нації". 9) Спогади старшини кінного дивізіону Гайдамаків. 10) Спогади полковника Трутенка. 11) Спогади полковника Сікевича (б. посла в Будапешті). 12) Спогади старшини 5-го кінного полку (вмер від сухіт у р. 1923 в Будапешті). 13) Командир бригади Запорозької дивізії полковник Дубовий: "Маршрут Запорозької дивізії". 14) Спогади Волинської дивізії сотника Левицького. 15) Спогад-конспект начальника штабу Запорожців полковника Крата. 16) Замітки з "Короткої історії 3-ої Залізної дивізії" (Зимовий похід). 17) Спогади хорунжого Юнацької Школи, пізніше 3-го кінного полку, Артемєва. 18) Спогади про Любарські події з "Альманаху Київської дивізії" (1920 р.). 19) "Поміж ковалом і молотом". 20) Спогади старшини Галицької армії Бабія (Одеса). 21) Матеріяли старшин штабу II Галицького корпусу сотника Гнатевича й багатьох інших за що прошу їх прийняти мою подяку. Ген. — пор. Омелянович-Павленко.
(обратно) 41) Ю. Тютюнник вже зробив певний нарис; гадаю, що моя праця, яка має чимало мап і відправних даних, може полегшити значно в їхній роботі.
(обратно) 42Особливу ролю відігравав офіцер Цімерман, майор Української Галицької армії.).
(обратно) 43На цих нарадах я не брав участи, бо якраз у той час добровольці занадто натискали на Запорозьку групу з Одеського напрямку.
(обратно) 44Перехід галицького війська набік Деникінців був і для селянства повною несподіванкою й річчю незрозумілою (доповіщення старшини Лукасенка. що в той час перебував у Гайсинському повіті
(обратно) 45Детальне оповідання про цей випадок уміщено в Альманасі за 1920 р., що друкувався при Київській дивізії.
(обратно) 46Командир дивізії Січових стрільців Коновалець заявив Правительству, що його частина не може йти на дальшу боротьбу, але чималий відсоток галичан було в інших частинах армії й вирушив із нею в зимовий похід. Мені не відомі причини, що привели Січовиків до такого рішення.