Українська література » Наука, Освіта » Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р - Колектив авторів

Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р - Колектив авторів

Читаємо онлайн Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р - Колектив авторів
повинна була знати при їх поданні для постановки на облік.

5. У разі смерті громадянина, який перебував на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, за членами його сім'ї зберігається право подальшого перебування на обліку. Таке ж право зберігається за членами сім'ї громадянина, який перебував на обліку у виконавчому органі місцевої ради і був знятий з обліку з підстав виїзду на постійне місце проживання в інший населений пункт, або його засудження до позбавлення волі на термін понад шість місяців.

Тобто, припинення трудових відносин у передбачених випадках, смерть, виїзд чи засудження заявника самі по собі не є підставою для зняття з обліку членів його родини. Але це не означає, що їх взагалі не можна зняти з обліку за іншими підставами, передбаченими законодавством, зокрема у зв'язку з поліпшенням житлових умов.

Не знімаються з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, народні депутати України, що перейшли на постійну роботу у Верховну Раду України, і члени їх сімей за місцем попередньої роботи чи постійного проживання.

При розірванні шлюбу між особами, які працюють на одному підприємстві, в установі, організації і перебувають на квартирному обліку за місцем роботи, облікова справа відповідно розділяється та за колишнім подружжям заявника зберігається право перебування на обліку за місцем роботи. Якщо колишнє подружжя заявника не працює на тому ж підприємстві, в установі, організації, воно переводиться на облік за місцем своєї роботи, а якщо там не ведеться облік, - до виконавчого комітету ради за місцем проживання.

6. Зняття з квартирного обліку та виключення із списків осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень, провадиться органами, які винесли або затвердили рішення про взяття громадянина на облік (включення до вказаного списку).

Питання зняття з квартирного обліку і попередньо розглядаються відповідною комісією, а потім вносяться на розгляд виконавчого органу місцевої ради. Особі знятій з обліку, у 15-денний термін направляється письмове повідомлення про виключення з зазначенням мотивів, покладених в основу рішення. Прийняте рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

Стаття 41. Контроль за станом обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов

Контроль за станом обліку на підприємствах, в установах, організаціях громадян, які потребують поліпшення житлових умов, здійснюється виконавчими комітетами місцевих Рад народних депутатів і відповідними органами професійних спілок.

Чинне законодавство закріплює функції по контролю за житловим фондом за органами місцевого самоврядування. Так, відповідно до ст. 30 ЖК України державний контроль за використанням і схоронністю житлового фонду здійснюється органами місцевого самоврядування, їх виконавчими і розпорядчими органами. Частиною контролю, передбаченого ст. 30 ЖК України є контроль виконавчих органів місцевих рад за станом квартирного обліку на підприємствах, в установах, організаціях.

Закон України "Про місцеве самоврядування" також відносить до переліку повноважень органів місцевого самоврядування, що можуть бути делеговані їх виконавчим органам здійснення контролю за станом квартирного обліку та додержанням житлового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях, розташованих на відповідній території, незалежно від форм власності.

Органи професійних спілок, відповідно до змісту ст. 41 ЖК України можуть здійснювати лише громадський контроль за станом квартирного обліку громадян на підприємствах, установах та організаціях.

Стаття 42. Надання жилих приміщень громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов

Жилі приміщення надаються тільки громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, крім випадків, передбачених статтею 46, частинами першою і другою статті 54, частиною першою статті 90, частиною шостою статті 101, статтями 102, 110, частиною першою статті 114 цього Кодексу, а також інших випадків, передбачених законодавством Союзу РСР і Української РСР.

1. За загальним правилом жилі приміщення надаються тільки громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових. При цьому жилі приміщення громадянам надаються за місцем перебування їх на квартирному обліку, за винятком випадків надання жилих приміщень підприємствами, установами, організаціями, що не ведуть квартирний облік, своїм працівникам, які перебувають на обліку в виконавчому органі місцевої ради за місцем проживання. Громадянам, які перебувають на квартирному обліку, жилі приміщення надаються в порядку черговості.

Випадки надання жилих приміщень позачергово передбачені ЖК України. Поза чергою жилі приміщення надаються: інвалідам Великої Вітчизняної війни і прирівняним до них у встановленому порядку особам; громадянам, житло яких внаслідок стихійного лиха стало непридатним для проживання; особам, направленим у порядку розподілу на роботу в іншу місцевість та в інших випадках, визначених статтею 46 ЖК України.

На прохання наймача, що проживає в квартирі і потребує поліпшення житлових умов надається згідно ст. 54 ЖК України ізольоване жиле приміщення, що звільнилося в квартирі, в якій проживає два або більше наймачі, а в разі відсутності такого наймача - іншому наймачеві, який проживає в тій же квартирі.

Відповідно до ст. 90 ЖК України без перебування на квартирному обліку надається житлове приміщення наймачу, який має зайву жилу площу понад установлені норми та за згодою членів сім'ї вимагає від виконавчого комітету місцевої ради надання йому в установленому порядку жилого приміщення меншого розміру замість займаного.

Необхідність надання громадянам іншого житлового приміщення незалежно від часу їх перебування на квартирному обліку, виникає в зв'язку з капітальним ремонтом житлового будинку.

Так, відповідно до ч. 6 ст. 101 ЖК України замість надання житлового приміщення на час проведення капітального ремонту будинку наймачу і членам його родини з їх згоди і згоди наймодавця може бути надане в постійне користування інше упоряджене житлове приміщення. Таке приміщення надається наймачу і членам його сім'ї також на підставі ст. 102 Кодексу, якщо раніше займане ними приміщення в результаті капітального ремонту не може бути збережене.

Інше упоряджене житлове приміщення громадянам

Відгуки про книгу Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р - Колектив авторів (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: