Крутість тобі личить: як перестати сумніватися в собі й почати жити на повну - Джен Сінсеро
Більшість відповідей з’являються тоді, коли ми щось робимо, а не коли обмірковуємо, що робити.
Коли я зрозуміла, що моє покликання — бути психотерапевтом, за іронією я якраз одержимо шукала відповіді й розмірковувала про те, що ж (чорт забирай!) було метою мого життя. Хоча я завжди знала, що писати книжки — частина цієї мети, я також розуміла, що не хочу просидіти все своє життя в тихій кімнаті наодинці, адже так можна збожеволіти, страждаючи над кожним словом та обмірковуючи, як краще сформулювати речення. Я хотіла чогось, що: а) передбачало б взаємодію з іншими людьми; б) допомагало б людям знайти правильний шлях; в) було б мені цікавим; г) змушувало б мене іти в душ, одягатися та виходити з дому. Це мало бути щось таке, заради чого я мусила б рухатися далі і чого я насправді прагнула. Тож, коли подруга запропонувала мені записатися на тренінг для жінок, які хочуть стати підприємцями, я одразу туди пішла. Група лише почала свою роботу, і я зрозуміла: зроблю так, як мені порадили.
Від нас очікували, що ми привнесемо у проект якісь ідеї, але я не мала чого запропонувати. Лише сподівалася, що в мене з’являться якісь задуми або ж хтось інший вигадає їх і готовими покладе на стіл. Після того як я висиділа так чотири тижні, спостерігаючи за всіма тими жінками, слухаючи, що їм подобається робити, і намагаючись разом зі всіма учасниками перетворити їхні геніальні ідеї на успішний бізнес чи розширити компанії, які в них уже були, я все ще не мала ніякого бачення для себе самої. Урешті підійшла до керівника групи і запитала, чи потрібна їй якась допомога. Вона взяла мене на роботу, і я почала сама вести такі ж групи. А через кілька років я започаткувала власну практику і стала психотерапевтом. До мене зверталися з усіх куточків світу, і це підштовхнуло мене сісти за кухонний стіл і написати цю книжку.
Не важливо, наскільки розгублено ти почуваєшся саме зараз, зверни увагу на поради та можливості, які самі йдуть тобі до рук. Ретельно обдумай, чи є щось таке, що з якоїсь причини може видаватися тобі доречним і вартим, аби спробувати за це взятися. Пригадай, що ти завжди говорив про те, чим би ти хотів займатися. Чи хтось колись згадував курс, викладача або книжку, які потім не виходили тобі з голови? Зроби перший крок у тому напрямку, який здається тобі правильним, і перевір, куди це тебе заведе. І зроби це ЗАРАЗ.
3. ДОКЛАДИ МАКСИМАЛЬНИХ ЗУСИЛЬ ДО ТОГО, ЩО ТОБІ ВДАЄТЬСЯ НАЙКРАЩЕ
Може так статися, що ти не досягнеш своєї мрії одразу, як тільки зробиш перший крок. Коли переходиш річку, ти повинен стати на камінець. Він може бути зручним або ж гострим і небезпечним. Не важливо, куди ти зробиш перший крок. Якщо хочеш продовжувати рухатися вперед, цінуй те, де ти є зараз. Не дозволяй собі впадати у сором, незадоволення чи нетерплячість.
Усе, що ти робиш упродовж свого шляху, — це внесок у те, до чого ти прямуєш.
Скажімо, ти вирішив здійснити свою давню мрію і стати рок-зіркою. Тому влаштовуєшся на роботу офіціантом, щоб у тебе був гнучкий графік і ти міг їздити на гастролі та ходити у студію. Звісно, твоє покликання — музика, а не турбота про те, щоб якийсь клієнт-зануда не поскаржився, що йому подали холодний французький цибулевий суп. Але все ж завжди будь уважним. Пам’ятай про гарні манери та будь вдячним за всі ті речі, що допомагають тобі жити життям твоєї мрії. Звичайно, лише це не зробить твого життя приємнішим, але дасть тобі більше чайових, а також підвищить твою частоту і привабить людей та можливості, а відтак поведе в тому напрямку, куди ти сам хочеш рухатися.
Це означає, що місце, де ти зараз перебуваєш, і є оптимальним. Може, ти й не стоїш у цю мить на сцені перед тисячами глядачів, насолоджуючись оплесками, але пам’ятай, куди ти прямуєш, і не забувай, що ти сміливо рухаєшся вперед до своєї мрії, що ти оточений неймовірними дивами та можливостями. Вирівняй спину, розслабся і будь вдячним за те, що в тебе є мета, що ти живеш на високій швидкості і що все, що тобі потрібно, наближається до тебе.
4. НЕ НАМАГАЙСЯ ЗНОВУ ВИНАЙТИ КОЛЕСО
Поглянь навколо і зверни увагу, чим займаються інші люди. Чиє життя викликає у тебе заздрість? Що з того, що вони роблять, ти також хотів би робити? Хто, на твою думку, є найкрутішим?
Тобі не потрібно придумувати своє ідеальне життя з самого початку, а лише з’ясувати, що змушує тебе почуватися живим. Отож, якщо хтось робить щось таке, що викликає в тебе інтерес, проаналізуй його дії. Це може означати, що твоє покликання має щось спільне з його ідеями.
Ретельно обміркуй, що в їхньому житті запалює тебе. Те, що вони подорожують світом? Чи те, що в них сталий розпорядок дня або ж узагалі немає жодного графіка? А може, те, що вони працюють самі на себе? Або голяка? Чи надворі? Чи, врешті, те, що вони працюють руками? Очима? Вухами? Із тваринами? Зі своєю половинкою? Що більше деталей ти зрозумієш, то легше тобі буде вималювати картинку того, що ти сам хочеш.
Прочитай журнали, які тебе цікавлять, поговори з якомога більшою кількістю людей, походи в місця, де збираються люди з такими самими інтересами. Експериментуй, адже ти ніколи не знаєш, що можеш вивчити, що тобі здатний принести кожен наступний рух, кого ти можеш зустріти чи що тобі може подарувати кожна наступна можливість.
5. НЕ ЗАЦИКЛЮЙСЯ НА ЧОМУСЬ ОДРАЗУ
Однією із наших найбільших помилок є те, що всі ми очікуємо, наче в кожного з нас буде одне справжнє покликання, яке осяє нас миттєво, як потужний спалах. Дехто точно знає, що він хоче робити, однак більшість людей значну частину свого життя (якщо не все своє життя) блукають у пітьмі, намагаючись з’ясувати, хто вони такі.
Зніми себе з гачка. Якщо в тебе немає однієї великої досконалої ідеї, заради якої ти, гадаєш, прийшов у цей світ, — розслабся. Бо, можливо, ти матимеш кілька покликань у своєму житті. Так само, якщо ти шукаєш одного-єдиного ідеального партнера на все життя, не зациклюйся на цьому, адже, ймовірно, у тебе буде кілька стосунків.
Якщо ти думаєш про це, то це набуває більшого смислу, тим паче з роками. Коли порівнюю, ким я була у двадцять і хто я зараз, то не можу уявити нічого гіршого, ніж іти за тими мріями, які у мене були тоді.
Роби те, що тобі подобається зараз, саме цієї миті, — і твоє життя стане неперевершеним.
6. ПРИСЛУХАЙСЯ ДО СВОЄЇ ІНТУЇЦІЇ
Якщо ти справді хочеш збагнути, ким ти є, що ти хочеш робити і з ким ти хочеш це робити, то якийсь час послухай свою інтуїцію. Один із найкращих способів зробити це — проводити п’ять хвилин у тиші наодинці кожного дня. Ми гаємо більшість