Українська література » Наука, Освіта » Тотальний опір. Частина 2 - Ганс фон Дах

Тотальний опір. Частина 2 - Ганс фон Дах

Читаємо онлайн Тотальний опір. Частина 2 - Ганс фон Дах
то першою завжди покидає ресторан особа, котра є важливішою.

■ Перед тим як розійтися, треба узгодити місце можливої зустрічі, наприклад: «...ти зможеш щочетверга зустріти мене в читальній залі обласної бібліотеки у проміжку між 10.00 і 11.00».

■ Якщо пізно ввечері в якомусь помешканні зустрічається більша група борців руху опору, то потрібно знімати взуття, щоби не викликати настороженості мешканців будинку стукотом по підлозі.

* * *

■ Вирішальні справи передавати лише усно.

■ Ніколи не орієнтувати підлеглих тобі людей надто завчасно, ніж це насправді потрібно.

■ Повідомляти підлеглим тобі людям тільки те, що їм обов'язково потрібно знати для виконання завдання.

Алібі

■ Виконуючи заборонену діяльність, необхідно мати алібі.

■ Алібі потрібно виробити ще перед початком діяльності, продумавши все до дрібниць.

■ Алібі мусить бути простим[21] і достовірним, а також могти пройти тест на можливу перевірку.

Практичний приклад:

Боєць руху опору X має намір скористатися на вокзалі у Бурґдорфі мертвою поштовою скринькою. Цей тайник розміщений у телефонній будці. X готує таке алібі:

­­­­   ­­­­ а) аби піти на вокзал, я повинен мати на це причину; ідея: в неділю я збираюся кудись поїхати; оскільки вдома в мене розкладу руху потягів немає, то я змушений взнати про годину від'їзду потяга з доступного для громадськості розкладу руху потягів, що висить на вокзалі[22];

­­­­   ­­­­ б) аби зайти в телефонну будку, я повинен мати на це причину; ідея: я готую подорож телефоном.

Поліція хапає бійця руху опору X і влаштовує йому допит. Питання: Чому Ви телефонували з вокзалу?

Відповідь: Найближчої неділі я планую провідати брата в Берні. Тому я телефонував.

Питання: Чому Ви не скористалися телефоном удома, Ви ж маєте приватний апарат?

Відповідь: Мій домашній телефонний апарат несправний[23].

Питання: Але чому Ви телефонували саме з віддаленого вокзалу, а не з телефонної будки у Вас під будинком?

Відповідь: У мене вдома немає розкладу руху потягів, тож мені потрібно було поглянути на громадський розклад руху[24]. Питання: Де саме живе Ваш брат у Берні?

Відповідь: Папірмюлєштрасе, 158[25].

Як поводитися під час перевірки в трамваї

■ Під час перевірки у трамваях враз блокують усі вагони, і пасажирів перевіряють на наявність нелегального матеріалу (див. с. 181).

■ Хто має при собі пістолет, вибухівку чи листівки, мусить діяти блискавично. У перші секунди після блокування виникає загальне замішання, яке, власне, й потрібно використати на свою користь. За якихось 5 хв. супротивник візьметься шикувати затриманих пасажирів (поодинці, по чотири тощо).

■ Потрапивши в групу, ти практично вже не матимеш можливості позбутися матеріалу, за яким шукають. Тим паче, що в заблокованому просторі перебувають шпигун і поліцейський — обоє в цивільному, — контролюючи натовп.

■ Ті, хто має матеріал, за яким шукає поліція, — в портфелі, валізі чи скриньці для інструментів, — ставлять їх на долівку. Постоявши якусь мить поруч із поставленим багажем, треба постаратися непомітно зникнути.

■ Невеликі предмети, як-от пістолети, ручні гранати, листівки тощо, можна вкинути у каналізаційний люк. Товариші, які разом із тобою є на цьому маршруті, повинні стати перед тобою, щоби приховати від поглядів і відволікти увагу.

■ Дуже добре, якщо поруч є загорожа. Ти можеш на неї «знуджено» обіпертися. Вийми із кишені пачку сигарет і припали одну. Запальничку тримай у тій самій кишені, в якій у тебе лежить заборонений матеріал. Виймаючи руку з кишені, візьми цей матеріал і викинь його за огорожу в сад.

■ Згодом постарайся забрати цей викинений матеріал. Але не відразу, адже супротивник може влаштувати пастку. Тому нехай мине кілька днів, а ти тим часом спостерігай.

■ Якщо хтось непричетний до справи зауважить, що люди намагаються приховати якийсь матеріал, то його очевидним обов'язком є допомогти їм у цьому.

Якщо потрібно зникнути. Вибір і використання конспіративних квартир

■ Важливі члени руху опору повинні мати у своєму розпорядженні кілька конспіративних квартир у тому самому місті чи місцевості, адже, якщо є потреба, їм необхідно мати можливість на якийсь час зникнути.

■ Конспіративним житлом можуть бути:

­­­­   ­­­­ а) подобові квартири;

­­­­   ­­­­ б) помешкання бойових товаришів;

­­­­   ­­­­ в) склади, дачні будиночки, теплиці тощо.

■ Про конспіративні квартири може знати тільки вузьке коло осіб.

■ Ніхто не має права знати про всі конспіративні квартири. А особливо важливі особи повинні мати таке конспіративне помешкання, про яке не знатимуть навіть їхні сім'ї.

■ У конспіративних квартирах заборонено зберігати будь-який письмовий матеріал.

■ У таких помешканнях має бути запас харчів і напоїв, аби там можна було залишитися на кілька днів. Однак ці продукти не повинні зрадити справжнє призначення приміщення.

Користування залізницею

■ Найімовірніше, окупаційна влада контролюватиме центральні залізничні станції та швидкі потяги.

■ Тому, якщо є можливість, подорожуй периферійними лініями.

■ Завжди подорожуй місцевими потягами.

■ Заходь на невеликих станціях або на приміських вокзалах і так само виходь на другорядних станціях.

Практичний приклад: ти маєш намір поїхати «кур'єром» з Берна до Люцерна; сідай на автобус і їдь до станції Остермундіґен; там сядь у приміський поїзд до Лянґнау; тоді вже пересядь на потяг, що спинятиметься на кожній найменшій станції, і вирушай ним до Люцерна; але з потяга зійди раніше, на невеликій станції «Літтау» за 4 км перед Люцерном, і решту шляху пройди пішки.

Спеціальний вишкіл важливих членів руху опору

■ Спеціальний вишкіл охоплює:

­­­­   ­­­­ а) поведінку під час домашнього обшуку;

­­­­   ­­­­ б) поведінку на допиті.

■ Поведінка під час домашнього обшуку: інструкторами є колишні поліціянти, що добре знають техніку домашнього обшуку. Такі тренувальні домашні обшуки повинні вказати на помилки, що трапляються в особистій поведінці, а також при приховуванні недозволеного матеріалу. Окрім того, ці тренінги дають змогу зміцнити нервову систему, призвичаївши людину до процедури обшуку.

■ Поведінка на допиті: інструкторами є колишні поліціянти та працівники юридичних установ, яким добре відома техніка допиту. Цінні вказівки можна отримати також від бойових товаришів, яких політична поліція вже встигла допитати. Ті, хто побував на допиті, є переконливим доказом того, що з допиту можна повернутися живим!

Боротьба зі шпигунами

Загальні зауваги:

■ Ворогів режиму не усунути забороною їхніх газет та організацій. Вони всього лише відходять у тінь нелегальної діяльності.

■ Стеженням за «ворогами держави» та

Відгуки про книгу Тотальний опір. Частина 2 - Ганс фон Дах (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: