Спалах у небi - Василь Павлович Бережний
Отож i наша студентська експедицiя покружляла по славнозвiсних мiсцях, дослiджувала вивали лiсу, брала зразки мiнералiв i т. п. Серед них трапився нам якийсь легенький потемнiлий камiнчик. Спочатку ми й уваги на нього особливої не звернули. А потiм, коли почали аналiзувати, - шерехуватий той об'єкт поставив нас у тупик: нiхто не мiг визначити його природи. Виявилося пiзнiше, що то невiдомо звiдки занесений блок пам'ятi.
Електронна машина по-своєму розшифрувала знаки, записанi в тому блоцi пам'ятi. Надсилаємо уривчастий i досить хаотичний текст, пiдготовлений електронною машиною...
Наступного лiта ми знову вирушимо на Тунгуску. Можливо, пощастить знайти ще хоч кубiчний сантиметр блоку пам'ятi з антигалактики. Невже пiд час катастрофи вцiлiв лише один-єдиний осколок?
Якщо знайдемо, сповiстимо".
Якщо знайдемо... Це взагалi дивина, що вцiлiв шматочок, який до вибуху складався з антиречовини. Адже в процесi анiгiляцiї всi позитрони, антипротони i антинейтрони мусили 6 перетворитися на свiтло! Але осколо-чок лишився... Чим пояснити це? У текстi сказано про своєрiдну перезарядку атомiв - може,' в цьому й розгадка?..