Infernale. Пекельний сеанс - Джонатан Скарітон
Прототипом Оґюстена Секюлера був французький винахідник Луї Еме Оґюстен Ле Пренс (1841–1890), автор першого в історії прототипу кінознімального апарата і перших кінозаписів. 16 вересня 1890 року зник за загадкових обставин під час подорожі потягом Діжон — Париж. У книзі під частково зміненими назвами перелічені створені ним кінозаписи, майже повністю збережені імена близьких родичів, біографічні події та обставини «патентних війн», що розпочалися після зникнення Ле Пренса, але місцезнаходження майстерні перенесене з міста Лідс у Західному Йоркширі до Единбурга.
(обратно) 3«Пекельний сеанс» (фр.).
(обратно) 4Giallo (іт.) — різновид італійський фільмів жахів, який поєднує елементи кримінального трилера та еротики.
(обратно) 5Івель Кнівель — американський каскадер, всесвітньо відомий виконавець ризикованих трюків на мотоциклі.
(обратно) 6Номер один (іт.).
(обратно) 7Що це? (фр.)
(обратно) 8Урочистий маніфест шотландського національного руху на захист пресвітеріанства, виданий у 1638 р. Став підґрунтям для об’єднання шотландців у боротьбі проти абсолютистської політики Карла Першого.
(обратно) 9До праотців (лат.).
(обратно) 10Ви — американець (фр.).
(обратно) 11Хіба не так? (фр.)
(обратно) 12Джеймс Бозвелл (1740–1795) — шотландський біограф, відомий життєписом свого сучасника, критика й поета Семюеля Джонсона, який вважається найкращим біографічним твором в історії Великої Британії. Його ім’я стало символом біографа, чиї життєписи ґрунтуються на особистих спостереженнях.
(обратно) 13Ім’я Карлайла Істроу (Carlyle Eistrowe) є анаграмою імені Алістера Кроулі (Aleister Crowley), відомого англійського окультиста й містика початку ХХ сторіччя, розробника релігійної філософії Телеми, яка суттєво вплинула на сучасні окультні течії. Захоплювався альпінізмом, шахами та поезією, за деякими даними займався шпигунством на користь британського уряду. Зажив скандальної слави завдяки споживанню наркотиків і нерозважливому особистому життю. Через своє містичне вчення мав уплив на багатьох письменників, музикантів і кінорежисерів, а також на інженера й винахідника ракетних двигунів Джека Парсонза.
(обратно) 14Автор посилається на британську кримінальну драму-нуар 1949 року «Третя людина», герой якої, віденський гангстер на ім’я Гаррі Лемон, разом із двома спільниками інсценує власну смерть з метою уникнути правосуддя.
(обратно) 15У профіль (фр.).
(обратно) 16Шотландський реєстр кримінальних справ.
(обратно) 17Денніс Рейдер — американський серійний убивця. У період із 1974 по 1991 рік з перервами скоїв 10 убивств у штаті Канзас. Заарештований у 2005 році і засуджений до ув’язнення на 10 довічних термінів.
(обратно) 18Серпіко — чесний американський поліцейський, який боровся з корупцією в поліції; про його життя в 1979 р. зняли фільм «Серпіко» з Аль-Пачино в головній ролі.
(обратно) 19Майор Томас Вейр (1599–1670) — шотландський військовий, припустимо окультист, страчений за обвинуваченням у чаклунстві. Його будинок у Вест-Боу понад сто років залишався незаселеним через чутки, що в ньому мешкає привид покійного господаря. Знищений у 1830 році.
Вільям Броуді (1741–1788) — шотландський столяр-червонодеревник, голова торгівельної ґільдії, член міської ради. Вів подвійне життя, ночами займаючись грабіжництвом і витрачаючи отримані в такий спосіб гроші на азартні ігри. Вважається прототипом стівенсонівського доктора Джекіла і його альтер-еґо містера Гайда. Іменем Броуді названий паб на Королівській Милі.
(обратно) 20«Бовдури» (The Goonies) — пригодницький фільм 1985 року, головні герої якого розшукують піратські скарби, намагаючись урятувати від знесення свій дім.
(обратно) 21«Три бельбаси» (The Three Stooges) — американський комедійний ансамбль, за участі якого виходило однойменне телевізійне шоу з 1934 по 1958 рік.
(обратно) 22Еліксир життя (лат.).
(обратно) 23Назва села й залізничної станції у Вельсі, одна з найдовших географічних назв у світі.
(обратно) 24Девід Семюел (Сем) Пекінпа (1925–1984) — американський кінорежисер і сценарист, видатний представник жанру вестерн.
(обратно) 25Істмен-Гауз (Музей Джорджа Істмена) — найстаріший у світі музей фотографії й один із найстаріших кіноархівів,