Українська література » » Акафістник УПЦКП - Автор невідомий

Акафістник УПЦКП - Автор невідомий

---
Читаємо онлайн Акафістник УПЦКП - Автор невідомий
чудесно запаленим через ангела Божого, попаливши запеклих беззаконників, багато людей привела до пізнання Бога істинного. Ти, на славу Божу прийнявши всічення голови своєї мечем від мучителів, славно закінчила свій страдницький подвиг, зійшовши душею на небеса, в оселі жаданого Жениха твого Христа, Царя Слави, Який радісно зустрів тебе небесним привітанням: «Радуйтеся, праведні, бо мучениця Параскева увінчалася!». Тож і ми сьогодні вітаємо тебе, багатостраждальна, та дивлячись на твій образ святий, розчулено взиваємо до тебе: всечесна Параскево! Знаємо, яку велику відвагу маєш ти перед Господом! Ублагай Його, Чоловіколюбця, і за нас, що стоїмо і молимося тобі, щоб дарував Він і нам, як тобі, терпіння та благодушність у бідах і скорботах, щоб дарував Він заради піклування твого і заступництва радісне, щасливе й мирне життя, здоров’я та спасіння і в усьому добру допомогу Україні нашій, щоб зіслав святе Своє благословення і мир; щоб подав твоїми святими молитвами усім православним християнам ствердження у вірі, благочесті й святості, поступ у християнській любові та в усіх чеснотах; щоб очистив нас, грішних, від усякої скверни й пороку, щоб огородив нас святими Своїми ангелами. Нехай заступить, збереже й помилує всіх святою Своєю благодаттю і зробить спадкоємцями та причасниками Небесного Свого Царства. І так отримавши спасіння святими твоїми молитвами, піклуванням і заступництвом, всеславна невісто Христова Параскево, прославимо всі пречисте й величне ім’я дивного у святих Своїх Бога Істинного: Отця, Сина і Святого Духа, завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Тропар, глас 4

Премудра і всехвальна мучениця Христова Параскева, / твердість чоловічу придбавши, а неміч жіночу знехтувавши, / диявола перемогла і мучителя посоромила, / виголошуючи і закликаючи: / прийдіть, порубайте тіло моє мечем і спаліть вогнем, / а я, радіючи, іду до Христа, Жениха мого. / Її молитвами, Христе Боже, спаси душі наші.

Кондак, глас З

Всесвяте й непорочне страждання принісши, / як дорогоцінний дар безсмертному Женихові Христу, / ангельські хори звеселила ти і перемогла підступи демонів. / Тим-то з вірою почесно шануємо тебе, / мученице Параскево многостраждальна.

Величання

Величаємо тебе, / свята мученице Параскево, / і шануємо чесні страждання твої, / що за Христа перетерпіла ти.

Акафіст до святої рівноапостольної Ніни

Кондак 1

Обраній служниці слова Божого, що наслідувала подвиги святих апостолів і від Божої Матері на благословення чесний хрест одержала та в країні Іверській його встановила, подячні пісні та похвали приносимо тобі, сопілко духовна, свята рівноапостольна Ніно. А ти, що маєш відвагу перед Господом, від усяких бід і скорбот визволяй нас, щоб ми розчулено і вдячно до тебе взивали: Радуйся, свята рівноапостольна Ніно, Грузії просвітнице.

Ікос 1

Ангелом дивним країни Іверської показав тебе Творець усього живого, щоб відвернути народи цієї землі, які перебували у смертній темряві, від диявольських спокус і покликати їх до народу святого, людей оновлених. Тим-то й ми, дякуючи Богові, прославляємо тебе, просвітницю та молитвеницю нашу й усердно взиваємо до тебе:

Радуйся, пречудова обраниця Божого Промислу.

Радуйся, дивно розквітлий пагоне від благочестивого кореня.

Радуйся, пречудова чашо благодаті.

Радуйся, вмістилище благодатної сили.

Радуйся, вірна посланнице Пресвятої Богородиці.

Радуйся, прехвальна послідовнице апостолів.

Радуйся, бо ревним благовістям уподібнилася Андрію Первозванному.

Радуйся, бо ти ідольську лжу подолала.

Радуйся, бо святу віру утвердила.

Радуйся, бо нам, земним, шлях до небес показуєш.

Радуйся, свята рівноапостольна Ніно, Грузії просвітнице.

Кондак 2

Бачачи виконання Божого задуму щодо людей Отця Небесного, Єдинородного Його Сина і Святого Духа, Який настановив пророків і апостолів на спасенне служіння й обрав святу рівноапостольну Ніну задля нашого просвітлення Євангельською істиною, співаємо Богові: Алилуя!

Ікос 2

Бажаючи збагнути велич Божественного розуму, свята Ніна, навчена істинному пізнанню від своєї наставниці Ніанфори, ретельно довідавшись від неї все, що було відомо про Господа, Спасителя нашого, та Його святий хітон, забажала вклонитися дорогоцінному хітонові та місцю подвигів святих апостолів. А ми, вшановуючи життя святої Ніни, благоговійно її прославляємо:

Радуйся, бо істини Царства Божого зрозуміла ти.

Радуйся, бо від юності Христа полюбила.

Радуйся, з дитинства навчена благочестю від матері своєї Сусанни.

Радуйся, втіхо батька свого Завулона.

Радуйся, святителем Ювеналієм у страсі Божому збережена.

Радуйся, слову Божому навчена.

Радуйся, зрощена у святому місті Єрусалимі.

Радуйся, бо з дитинства прагненням своїм до слави Божої праведників здивувала.

Радуйся, бо не земні, а небесні блага обрала ти.

Радуйся, свята рівноапостольна Ніно, Грузії просвітнице.

Кондак 3

Сила Всевишнього піднесла тебе, свята Ніно, за любов до благочестя, бажання вклонитися хітонові Господньому та ревність апостольську — і поставила тебе осяйним світильником, щоб усі, просвічені від тебе світлом Богопізнання, співали Богові: Алилуя!

Ікос 3

Свята Ніна, маючи незбориме прагнення догодити Господеві, забажала прийти у країну Іверську та вклонитися там захованим святиням. Ми ж, бачачи таке святе її бажання, до неї взиваємо:

Радуйся, бо змалку суєту світу зневажила.

Радуйся, бо істинну мудрість полюбила.

Радуйся, бо справжній скарб богомудрості в Божественнім ученні знайшла.

Радуйся, бо тих, хто полюбив земну суєту, доброчесним життям своїм перевершила.

Радуйся, бо на непорушному камені заповідей Христових утвердилася.

Радуйся, бо відданістю волі Божій ангелів і людей здивувала.

Радуйся, бо постом і молитвою плоть свою підкорила духові.

Радуйся, бо любов’ю своєю до храму Божого багатьох умудрила.

Радуйся, бо лагідною вдачею приготувала себе до апостольського служіння.

Радуйся, бо за доброчесне життя своє стала оселею Святого Духа.

Радуйся, свята рівноапостольна Ніно, Грузії просвітнице.

Кондак 4

Бурею житейських пристрастей збентежені, не знаємо, як гідно оспівати твою дивовижну мужність, свята богообрана Ніно, не побоялася бо піти в ім’я Христове в поганське місто Рим. Пречиста ж Матір Господа нашого зволила дати тобі дорогоцінними руками Своїми святий хрест і покликати тебе благовістити спасіння у країні Іверській усім, хто прагне взивати Богові: Алилуя!

Ікос 4

Почув святитель міста Господнього Ювеналій, як Пресвята Богородиця покликала тебе проповідувати слово Боже у володінні Своєму, країні Іверській, і подарувала тобі у видінні хрест, який ти обвила волоссям своїм, прославивши Бога, Спасителя людства, — і оспівував тебе так:

Радуйся, благодаттю Божою осяяна.

Радуйся, бо смиренням духа свого надію на Господа Ісуса та на Пречисту Матір Його здобула.

Радуйся, зрадувана явленням Богоматері.

Радуйся, бо найсолодші слова від Матері Божої чула.

Радуйся, бо з Нею, ніби з подругою, розмовляла.

Радуйся, єрусалимською братією благоговійно вшанована.

Радуйся, бо готуєш нам просвіту незгасним світлом.

Радуйся, свічко, Богом запалена, щоб знищити морок нечестя.

Радуйся, бо чесний хрест прийняла як запоруку твого непоборного благовістя.

Радуйся, свята рівноапостольна Ніно, Грузії

Відгуки про книгу Акафістник УПЦКП - Автор невідомий (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: