Повзе змія - Андрій Анатолійович Кокотюха
— Він, власне, не міг лежати. Сидів. Чи напівлежав, не знаю, як правильно назвати.
Гирич, скреготнувши зубами, підняв ляльку, притулив її спиною до батареї.
— Правильно, Баглай?
— Ну, десь так. У такій позі.
— Ваші подальші дії, Баглай.
— Ну, я запитав Скляренка й Рожнова, чи потерпілий погоджується заплатити нам гроші. Вони сказали — ні, бо каже, що немає. Тоді я підійшов до Білокрила отак, — Баглай пішов через усю кімнату до батареї, пойняті подибали слідом, оператор — за ними, Сташенко лишився біля дверей, Гирич відійшов до стіни. — Значить, підійшов, нахилився…
— Не треба тепер нахилятися, Баглай.
— Добре. Значить, підійшов я, запитав, чому він не хоче платити, чому йому себе не шкода, чи йому не гидко сидіти в своєму цьому… Ну, всі тут мужики — говні. Словом, він сказав — гидко, але грошей у нього нема. Тоді я попередив, що зараз виб’ю з нього все лайно. Може, тоді він щось зрозуміє. Він, коротше, сказав — це нічого не дасть. Ну, я почав його бити.
— Як ви його били, Баглай?
— Ногами. Показати?
— Ляльку топтати не треба. Показуйте. Пойняті, підійдіть ближче.
Баглай почав з виразом страшенної нудьги на обличчі імітувати удари носаками по пахові, кібчику, грудях макета.
— Що робив при цьому потерпілий?
— Кричав. Матюкався. Обзивався. Ну, це мене, ясно, розлютило ще більше. Я почав бити його руками по обличчю. Ключі від наручників були в мене, аби пацани, значить, не піддалися спокусі й не завели його в сортир. Я витягнув ключі, відстебнув його руку, він упав на підлогу, я знову почав бити його ногами.
— Як він упав?
— На бік. Правий.
Гирич поклав ляльку правим боком на підлогу.
— Що ви далі робили?
— Що робив — бив його, кажу ж вам! — несподівано викрикнув Баглай. — Лупив ногами, аж поки той не обробився. Далі відрубався. Пацани воду носили в кружці, я його відливав, далі гасив. Потім він раптом стогнати перестав. Я нахилився — а він мертвий.
— З чого ви визначили, що Білокрил мертвий?
Баглай напівповернувся до Харламова, здивовано подивився на нього.
— Чи я трупів не бачив? От уже народ…
— Добре, не відволікаймося, Баглай. Що ви зробили, коли переконалися в смерті Білокрила?
— Звелів пацанам розходитися.
— Для чого?
— А що їм тут робити? Сторожувати нема кого.
— Далі ваші дії.
— Пішов на кухню. Пошукав там чогось гострого. Знайшов сокиру. Вона, щоправда, не гостра була, тупа, однак терпилі не все одно?
— Пройдіть на кухню, покажіть, де була сокира.
Розвернутися на кухні, так само, як і в передпокої, особливо не було де, тож уперед до Баглая пропустили лише пойнятих і оператора. Окрім клишоногого столика, там стояла саморобна зроблена з фанери тумбочка для мийки з облущеною фарбою. Дверцята трималися на благенькій защіпочці.
— Отут, під раковиною, стояла сокира, — Баглай зняв защіпочку, розчахнув дверцята і тицьнув туди пальцем.
— Вам зараз надається макет сокири, — Гирич через голови пойнятих передав слідчому, а той — Баглаєві вирізану зі шматка цупкої картонної коробки сокиру. — Що ви далі робили?
— Повернувся, — всі знову пішли до кімнати, наблизилися до ляльки в кутку. — Нахилився і почав рубати йому голову. Макет голови мені дадуть?
— Заспокойтеся, Баглай. Пойняті, дивіться уважно. Як ви це робили, Баглай, демонструйте.
Баглай слухняно зімітував удари сокирою по ляльчиній шиї.
— У когось є запитання? — озирнувся Харламов на присутніх.
— У мене, — виступив наперед Гужва. — Богдане, для чого ви стали це робити?
— Я розлютився, бо в мене знову нічого не вийшло. Знову довелося даремно вбивати людину. Хоча я його не вбивав, у нього зупинилося серце, — швидко відтарабанив Баглай.
— Більше ніхто нічого не хоче запитати? — мовчання. — Що ви далі робили?
— Вийшов з квартири, знайшов на смітнику здоровенний шматок поліетилену, повернувся, замотав голову й заніс у ванну. Потім причепив тіло за руку до батареї і пішов. Двері замкнув. Тут мені більше не було чого робити.
— Пройдіть до ванної кімнати, покажіть, куди ви кинули голову.
Санвузол тут, як у всіх «хрущовках», був спільний з ванною. І, як уся квартира, страшенно брудний. Підійшовши до краю ванни, Баглай тицьнув на неї пальцем, камера зафіксувала, пойняті подивилися. Харламов глянув на годинник.
— Так, на цьому слідчі дії тимчасово припиняються, — оператор зняв камеру з плеча, і нарешті слідчий дозволив собі, закрившись рукою, голосно чхнути.
— Будьте здорові, — першим вигукнув Баглай. — А чому тимчасово? Ще не все?
— Ой, запарив ти, — зітхнув Харламов. — На смітник ще треба йти. Клейонку твою шукати.
— Для чого шукати?
— Ну, покажеш, де брав. І на тому все. Ти хіба не сам зізнався?
— Я не про те, — Баглай подивився в проріз маски свого конвоїра. — Раз уже зайшли сюди… За всіма трудами праведними покакати б, а? За спинами пойнятих не стримався і зареготав Сташенко. Його підхопив Гирич, сміх заразив усіх присутніх. Баглай обвів чоловіків незрозумілим поглядом.
— Ви чого?
— Всрався, Бодю? — перевівши дихання, Сташенко зареготав знову.
— Чого смішного? — тон Баглая перестав подобатися слідчому, він швидко глянув на адвоката, Гужва незадоволено стулив губи, і Харламов узяв ситуацію під контроль:
— Так, правда, що тут смішне? Припекло людині. Ти не потерпиш, Баглаю?
— А ти