Його жага - Альбіна Яблонська
Камілла
— Привіт, — сказала я хлопчику. — Тебе звуть Роббі?
Він дивився на мене з трохи відкритим ротом. Не говорив жодного слова якийсь час. А потім раптом заплющив на секунду очі, розплющив їх.
І сказав:
— Я знаю тебе. Я тебе бачив. Під деревом. Вночі.
Я пригадувала всі інсайти, які траплялися зі мною останнім часом. Вони розпочалися в останній рік. Приблизно коли Роббі виповнилося три роки. З цього віку діти можуть застосовувати свої здібності. Вони ще не екстрасенси. Але з умінням осмислено говорити до них приходить навичка озвучувати видіння. Самі того не розуміючи до кінця, вони стають провидцями. А заразом мішенями для дитячих психологів. І навіть психіатрів.
— Ти питав мене, чи я — це "вона"? Хто "вона"? Про кого ти казав тоді, малюче?
Він дивився на мене і мовчав.
Не чекаючи на відповідь, я доторкнулася до нього руками. По плечах пробігло дивне тремтіння. Я заплющила очі і стала повторювати долонями силует його голови. Риси його дитячого обличчя. І з кожним таким торканням мені ставало все важче і важче залишатися об'єктивною. Усі ці лінії, вигини. Впадинки та дрібні нерівності вушок, носика, щічок. Все це… Давало мені дуже дивне посилання. Дуже дивну енергію. І я її відразу приймала, не вірячи рукам. Не вірячи відчуттям.
Це було зовсім не те, що я очікувала побачити. Тут відбувалося щось дивне, невимовне. Не могла зрозуміти, що з цим робити та як назвати словами.
— Ти — це вона? — повторив свої слова хлопчик. Якого я обіймала, притискала до грудей. А в самої котилися сльози по щоках. Я не розуміла, що з цим робити, як назвати, як пояснити.
Що зі мною? Що з нами відбувається? Чому?
Дороті побачила мене і гукнула:
— Все гаразд?! Ви вже познайомилися, я бачу?!
Я насилу піднялася з підлоги, підійшла до неї. Взяла за плечі. Трохи заїкалася, обмовлялася, але поставила головне питання.
— Х… хто його батьки?
Може, мої слова звучали надто голосно, щоб бути схожими на шепіт. Але Дороті моя настирливість не сподобалася.
— Навіщо ви питаєте такі речі при Роббі? Ми ніколи про це не говоримо.
Ми спустилися вниз. Я не знаходила собі місця. Все ходила вітальнею від стіни до стіни, не брала до рота ані кави, ані печива. Дороті розповідала, як взяла малюка у притулку та дала йому ім'я, дала своє прізвище. Їй здавалося, що вона забезпечить хлопчика майбутнім у своїй дружній родині, а зрештою не знає тепер, що з ним робити.
Він їх лякає, він каже моторошні речі. Він замкнутий, буває агресивним без причини. Не хоче грати з однолітками. Для відкритої та традиційної у всіх сенсах жінки з провінції така дитина була випробуванням. Він був тягарем. Був ганьбою.
— Ви не намагалися знайти інформацію про матір Роббі? Про його біологічну матір. Про неї хоч щось відомо?
— Це мені допоможе?
— Вам? — подивилась я на жінку, яка просто переживає за батька. — Вам, може, й ні. Але це допоможе Роббі. Йому потрібна та, що народила його. Він шукає вихід енергії. Йому потрібна підтримка, якої він не знаходить.
— Але ж для цього я вас сюди й викликала, Камілло. Я думала, що ви з ним попрацюєте і...
— Я йому не матір. Це не мій син. Мій син загинув.
Я говорила це з такою завзятістю і навіть гнівом, ніби намагалася переконати у відомому факті саму себе. Насамперед себе, а не оточуючих. Насамперед себе саму.
Він загинув. Дитина померла. Це не він. Цього не може бути. Неможливо, Камілло. Просто неможливо, треба викинути з голови. Перестань. Припини.
ГОДІ!
— Боже, я не знала, що у вас загинула дитина… Мені дуже шкода. Я співчуваю. Давно це сталося?
— Чотири роки минуло. Але я ніяк не можу відійти. Досі.
— Чотири роки… — видихнула Дороті. — Як і нашому Роббі.
— Вибачте, мені зле. Треба вийти надвір і подихати повітрям.
Голова паморочилася, все йшло шкереберть. Здавалося, що я ось-ось упаду від надлишку емоцій. Схопила пальто, рвонула до виходу, але щойно відчинила двері, то побачила копів.
Через дорогу, навпроти будинку, був припаркований екіпаж поліцейських. І як тільки вони побачили мене, то двері відчинилися, з патрульної тачки вийшли троє озброєних чоловіків. Один із них — мій Джош.
О боже. Тільки не це. Я не готова повернутись до нього. Тільки не тепер, не після всього побаченого та відчутого. Не хочу в цю клітку.
— Ні! — крикнула я і вперлася спиною у двері з різдвяним вінком. — Ні, я не піду! Не повернусь!
Хотіла було вломитися назад, але між мною та трійкою офіцерів з'явився позашляховик. Він різко виринув з-за рогу, загальмував біля самої доріжки до будинку Дороті. І з вікна мені помахала рукою дівчина у темних окулярах.
— Хутко в машину! Бос наказав тебе доставити! Терміново!
Я без розмов сіла на заднє сидіння. Машина сіпнулася з місця і залишила поліцію ні з чим. Ще пара вилянь кварталами та виїзд із міста польовою дорогою — цього вистачило, щоб скинути копів з хвоста.
Мене везли до Марселя. А я сиділа як у маренні. І не могла припинити це робити.
Не могла перестати обмацувати своє обличчя. Торкати його так, як торкалася Роббі. Була моторошна дивина — я ніби відчувала ті самі грані, що й півгодини тому. У тому будинку. Торкаючись дитини, з якою не була знайома ніколи до цього дня.
Що зі мною відбувається? Я божеволію?
Сподобався роздiл? Чесна оцінка допоможе авторові у написанні книги. Анонімно