Українська література » » Акафістник УПЦКП в 3х томах - Автор невідомий - Релігія

Акафістник УПЦКП в 3х томах - Автор невідомий - Релігія

---
Читаємо онлайн Акафістник УПЦКП в 3х томах - Автор невідомий - Релігія
Оселе Бога Слова; радуйся, бо Ти виростила Бісер Божественний.

Радуйся, Різдвом Твоїм райські двері Ти нам відкриваєш; радуйся, знамення милості Божої Собою нам являєш.

Радуйся, Багатоскорботна Мати Божа, що печаль нашу на радість перетворюєш.

Кондак 8

Дивно і сумно нам чути, що цілуванням видав свого Учителя і Господа Іуда Іскаріотський, воїни ж і тисячоначальник і слуги юдейські взяли Ісуса і, зв’язавши Його, повели спочатку до первосвященика Анни, потім же до Кайафи архієрея. Мати ж Божа, смертного вироку для улюбленого Сина Свого очікуючи, взивала до Бога: алилуя.

Ікос 8

Усі юдеї вели Ісуса від Кайафи у претор до Пилата, називаючи Його злодієм. Пилат же, спитавши Його, говорить їм, що жодної провини не знаходить у Ньому; ми ж взиваємо до Тебе:

Радуйся, бо Ти мала серце розтерзане; радуйся, бо Ти сльози за Сина Твого проливала.

Радуйся, бо Ти все перетерпіла не ремствуючи, як Раба Господня; радуйся, бо Ти стогнала і ридала.

Радуйся, Царице Неба і землі, що приймаєш молитви рабів Своїх.

Радуйся, Багатоскорботна Мати Божа, що печаль нашу на радість перетворюєш.

Кондак 9

Усі роди ублажатимуть Тебе, Чеснішу від Херувимів і Славнішу без порівняння від Серафимів, Владичицю і Матір Визволителя нашого, що Різдвом Своїм принесла радість усьому світу, потім мала велику скорботу, бачачи, як Сина Твого улюбленого віддають на глумління, побиття і смерть; ми ж зворушений спів приносимо Тобі, Пречиста, співаючи Всемогутньому Богу: алилуя.

Ікос 9

Красномовці багатослівні не можуть висловити всіх страждань, Тобою перенесених, Спасе наш, коли воїни, сплівши вінець із тернин на голову Твою і в багряницю одягнувши, говорили: «Радуйся, Царю Юдейський» і били Тебе по щоках. Ми ж, Мати Божа, страждання Твої усвідомлюючи, взиваємо до Тебе:

Радуйся, бо Ти бачила терзання Того, Кого молоком Своїм годувала; радуйся, бо Ти бачила Його, одягненого в багряницю і терновий вінець.

Радуйся, стражданням Його Ти співстраждала; радуйся, бо Ти бачила Його, залишеного всіма учениками.

Радуйся, бо Ти споглядала на Нього, засудженого неправедними суддями.

Радуйся, Багатоскорботна Мати Божа, що печаль нашу на радість перетворюєш.

Кондак 10

Спасти бажаючи Ісуса, Пилат сказав юдеям: «Є звичай у нас, щоб я відпустив вам одного, чи хочете, щоб відпустив вам Царя Юдейського?» Всі ж закричали, говорячи: «Не Його, а Вараву!» Оспівуючи милосердя Боже, що віддав Сина Свого Сдинородного на хресну смерть, щоб визволити нас від вічної смерті, взиваємо до Нього: алилуя.

Ікос 10

Стіною і Огорожею будь, Владичице, для нас, що знемагаємо від скорбот і хвороб. Ти бо і Сама страждала, слухаючи юдеїв, які кричали: «Розіпни Його!» Нині ж почуй нас, що взиваємо до Тебе:

Радуйся, Мати Милосердя, що витирає всяку сльозу з очей люто страждаючих; радуйся, бо Ти подаєш нам сльози зворушення.

Радуйся, бо Ти спасаєш гинучих грішників; радуйся, Заступнице християн неосоромлена.

Радуйся, Ти від пристрастей нас визволяєш; радуйся, Ти подаєш відраду серцю скрушеному.

Радуйся, Багатоскорботна Мати Божа, що печаль нашу на радість перетворюєш.

Кондак 11

Спів зворушений приносимо Спасителю світу, Який йшов на вільні страждання і ніс на Голгофу Хрест Свій, щоб бути Розіп’ятим; стояла біля Хреста Мати Його, Марія Клеопова і Марія Магдалина. Ісус же, побачивши Матір і ученика, якого любив, говорить Матері Своїй: «Жоно, це Син Твій!», потім говорить ученику: «Це Мати твоя!» І з того часу взяв її ученик до себе. Ти, Мати Божа, бачачи на Хресті Сина і Господа Свого, розриваючись серцем, взивала до Бога: алилуя.

Ікос 11

«Світло Моє, Боже праведний і Творче всього творіння, Господи, як Ти терпиш страсті на Хресті?» — Чиста Діва, плачучи, говорила про дивне Твоє Різдво: «Сину Мій, більше за всіх матерів була Я звеличена, але горе Мені нині, бачачи Тебе розіп’ятим на Хресті, розриваюся утробою»; ми ж сльози проливаємо, Тобі співстраждаючи, і взиваємо:

Радуйся, бо Ти радості і веселості позбавлена; радуйся, бо Ти бачила вільні страждання Сина Твого на Хресті.

Радуйся, бо Ти споглядала на ураненого улюбленого Сина Свого; радуйся, Агнице, що бачила Сина Свого, як Агнця на заколення веденого.

Радуйся, бо Ти бачила Визволителя від ран душевних і тілесних, покритого ранами; радуйся, бо Ти бачила Сина Свого воскреслим із мертвих.

Радуйся, Багатоскорботна Мати Божа, що печаль нашу на радість перетворюєш.

Кондак 12

Благодать подай нам, Спасе Всемилостивий, що на Хресті дух Свій випустив і рукописання гріхів наших розірвав. «Ось Світло Моє благе, Бог Мій погас на Хресті», — Діва, стогнучи, промовляла. «Поспіши, Йосифе, приступити до Пилата і виблагай зняти з древа Учителя твого. Бачачи Тебе ураненого Нагим, без слави на древі, Сину Мій, душу Мою пройшла зброя, за прореченням праведного Симеона», — Мати Божа взивала: алилуя.

Ікос 12

Оспівуючи Милосердя Твоє, Чоловіколюбче, поклоняємося багатству милості твоєї, Владико. «Творіння Твоє спасти бажаючи, смерть прийняв Ти», — промовляла Пречиста, але Воскресінням Твоїм, Спасе, помилуй усіх нас; ми ж до Пречистої Матері Твоєї в розчуленні взиваємо:

Радуйся, мертвим і бездиханним бачила Ти Преблагого Господа; радуйся, Ти цілувала Тіло Сина Свого улюбленого.

Радуйся, Ти дивилася на Світло Своє, Нагого і Ураненого Мерця; радуйся, Світло Своє Ти віддала гробу.

Радуйся, Ти плащаницею новою Тіло Його обгорнула; радуйся, Ти побачила Його Воскреслим.

Радуйся, Багатоскорботна Мати Божа, що печаль нашу на радість перетворюєш.

Кондак 13

О Всехвальна Мати, що знемагала від скорботи біля Хреста Сина Свого і Бога, зваж на зітхання і сльози наші і визволи від скорбот, хвороб і вічної смерті всіх, що уповають на невимовне Твоє милосердя і взивають до Бога: алилуя.

Цей кондак читається тричі. Потім знову читаються перший ікос і перший кондак.

Ікос 1

Ангел, що сповістив Віфлеємських пастирів про Різдво Спасителя світу, і з ним безліч Небесних Сил прославляли Бога, співаючи: «Слава у вишніх Богу, і на землі мир, у людях благовоління». Ти ж, Мати Божа, не маючи де голову схилити, бо не було місця в оселях, народила Сина Свого первістка у вертепі і, сповивши Його пеленами, поклала в яслах; тому скорботу серця Твого пізнаючи, взиваємо до Тебе:

Радуйся, диханням Своїм Ти Сина Свого улюбленого зігрівала; радуйся, Превічне Немовля Ти пеленами повила.

Радуйся, Носителя вселенної Ти молоком Своїм годувала; радуйся, Ти вертеп на Небо перетворила.

Радуйся, Ти стала Херувимським Престолом; радуйся, Ти в різдві і після різдва перебуваєш Дівою.

Радуйся, Багатоскорботна Мати Божа, що печаль нашу на радість перетворюєш.

Кондак 1

До обраної Діви Марії, вищої за всіх дочок землі, Матері Сина Божого, Якого Отець дав

Відгуки про книгу Акафістник УПЦКП в 3х томах - Автор невідомий - Релігія (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: