Обережно, занудний бос! - Ольга Манілова
— Я... йду до вбиральні, добре? — подає голос Авраменко, який, мабуть, уже стоїть біля дверей.
— Ти пішла з "ВАКАРу", навіть не переговоривши зі мною, і порушила умови контракту, — продовжує Гаджиєв. — Юридичний департамент міг би подати на тебе до суду.
Гаджиєв має на увазі, що це "він" би міг подати на мене до суду, еге ж?
— Я звільнилася до того, як ти б звільнив мене, — закипаю я не на жарт. Не дозволю перекручувати факти! Усі знали, що він не надто бажає активної реклами для "ВАКАРа", і коли Гаджиєв сказав, що мені там не місце, то все стало кришталево зрозуміло.
— Це правда, — відкидається він на спинку стільця. — Я звільнив би тебе. Негайно.
Щось ниє всередині мене, ніби шрам старої невидимої рани розійшовся по швах. Не дозволю Гаджиєву ще й знову змусити мене почуватися такою незначною. Дурна дівоча закоханість випарувалася, та й чи була вона? Я його знала лише за зауваженнями і доганами, але здавалося, що він приділяє мені особливу увагу.
— Я вже... пішов, — зачиняє за собою двері Авраменко.
Я не піднімаю на Гаджиєва погляд, лише дивлюся в його графітно-сіру краватку. Ми обидва мовчимо.
Раніше він не носив краваток. Та й поводився більш темпераментно й нестримано.
А руки в нього завжди були дивовижними, цілковитою протилежністю до того, який вигляд вони мають: широкі долоні й довгі пальці з великими кісточками завжди вирізнялися ювелірною акуратністю, обережністю й навіть делікатністю.
Зовнішність Артема можна було б вважати звичайнісінькою, якби не контраст між світлим тонким волоссям і темними, ніби завжди злегка вологими, очима. Усього лише одна деталь, але вона робить його трохи вузькувате обличчя таким незабутнім.
— Ти не вийшла знову заміж? — різко запитує він.
Мій приголомшений вигляд, імовірно, породжує в нього ще більш помітне занепокоєння. Артем опускає руки на стіл, наче має намір категорично його відсунути, але одразу розуміє, що це неможливо, бо стіл задавить... мене.
— Я розлучилася...
— Я знаю, що ти розлучилася, я уточнив, чи не вийшла ти заміж знову?
— Ні. Ні, звісно.
— Як інтерпретувати "звісно"?
— Просто... звісно, — знизую я плечима. — Я... Знаєш що, неважливо.
— Янишин завжди був безмозким самозакоханим блядським невдахою і бабієм, — раптом каже він із такою люттю, що я намагаюся проморгатися.
Проморгатися, щоб визначити, чи не передбачала я того, що щойно сталося.
Жодного разу не чула, щоб Гаджиєв використовував нецензурну лексику, і щоб його оцінка когось була настільки безнадійною.
— Я... Ми ж швидко розлучилися, — невпевнено сміюся я. — Ми з Кирилом залишилися друзями. Він й справді бабій, — більш вільно сміюся я.
— І тебе це влаштовує? — напружено вдивляється він темними очима в мої очі.
— Я... Ми одразу розлучилися. Це, напевно, довга історія. Якби... Мені потрібно йти. Я вирішу проблему з орендою, безумовно. Тільки я від тебе наказів приймати не буду. Вибач.
— Попроси когось підготувати звіт щодо поточних процесів, без зайвих подробиць і без райдужних прогнозів. Єдине, що я можу собі дозволити тобі наказати...
— ... Що? — перепитую я після тривалої паузи. Я вже стою біля столу, а Гаджиєв продовжує сидіти.
— Нічого. Ти вільна.
Вільна?
Я зачиняю за собою двері, і малюю в голові чітку й неймовірно рівну лінію, якою я йтиму до мого кабінету. Ні на сантиметр не відхилюся від курсу.
Але коли чую шерех і розрізняю голоси, що наближаються, то прискорюю крок до такої міри, що з боку це виглядає як втеча.