Українська література » » Шлях до фінансової свободи. Bаш перший мільйон за сім років - Бодо Шефер

Шлях до фінансової свободи. Bаш перший мільйон за сім років - Бодо Шефер

---
Читаємо онлайн Шлях до фінансової свободи. Bаш перший мільйон за сім років - Бодо Шефер
20 %, можливо, навіть більше.

Шукайте інші джерела доходу

З одного боку, ви не повинні розпорошуватися, адже сила полягає в концентрації енергії. З іншого боку, існують хороші можливості, якими варто скористатися.

Як боротися з цим протиріччям? Дуже просто. Доки ви не досягли певного цільового доходу, то повинні концентруватися лише на одному виді діяльності. Спокійно встановлюйте досить високу суму. Немає сенсу тікати від труднощів, звертаючись до нових занять.

Якщо ж ви вже навчилися заробляти багато грошей, то вам це вдасться й у інших галузях. Як і де ви зможете знайти такі можливості? Передусім важливо знати, що дохід — це гроші, які входять у ваше життя.

Зробіть, будь ласка, невеличку вправу: озирніться в приміщенні, у якому зараз сидите. Будь ласка, спробуйте запам’ятати десять предметів червоного кольору. Ви знайшли десять предметів? Добре. Тепер прочитайте наступне завдання й відразу заплющіть очі, не озираючись ще раз: назвіть, будь ласка, шість предметів блакитного кольору.

Ми схильні бачити лише те, на чому ми концентруємося. Та хороший прибуток може приносити діяльність й поза межами нашої звичної сфери.

Чотири джерела заробітку

У принципі, нам платять за ту вартість, яку ми даємо ринку. Існує чотири види цінностей:

• Продукція.

• Знання.

• Послуги.

• Ідеї.

За допомогою яких цінностей можете заробляти гроші ви? Як можете продати свої знання? Як перетворити ваші ідеї на гроші? Яку продукцію можете продавати? Подумайте про те, що дохід — це всі гроші, які входять у ваше життя. Хто вам ще щось винен? Що з того, чим володієте, можна продати? Задумайтеся!

Вимагайте грошей

Ви належите до людей, які часом приносять результат, не вимагаючи оплати? Поміркуйте: вимагати гроші — це часто питання самооцінки. Завжди, коли ви робите щось цінне, природно й цілком виправдано отримувати це за гроші. Від того, наскільки ви себе цінуєте, залежить і те, чи вважаєте ви цінним своє досягнення. Якщо те, що фахівці оцінюють дорожче, у вас можна отримати безкоштовно, то часто єдиною причиною є недостатня впевненість у собі. Фахівець знає собі ціну, а ви своєї не усвідомлюєте.

Я б сформулював це більш грубо: ви відповідаєте за якість свого життя. Тому ваш обов’язок — заробляти гроші. І через це ви зобов’язані вимагати оплати, принаймні доки не досягнете фінансової незалежності.

Ви бачите, що успіх залежить радше від ставлення, аніж від здатностей. Працюйте над тим, щоб розглядати себе як цінну особистість. Ведіть персональний щоденник успіху.

Концентруйтеся на діяльності, що приносить дохід

Це дуже просто. Використовуйте свій час лише для діяльності, що приносить гроші. Чітко визначте, які види діяльності у вашій галузі приносять дохід. Велика кількість людей, мабуть, здатна робити більшу частину роботи, з якою можете впоратися й ви, та лише деяким вистачає дисципліни, щоб робити лише те, що приносить дохід.

Ви дізнаєтеся, що турбота винятково про діяльність, яка приносить дохід, дає більше задоволення, однак інші речі робити легше. Проте не забувайте, що рівень вашого доходу дуже сильно залежить від того, чи робите те, із чим інші навряд чи впораються.

Тут також діє правило: так швидко, як можливо. Не чекайте, доки зможете це собі дозволити. Передайте обов’язки іншим так швидко, як це можливо. Доручіть усе комусь, якщо він здатний це виконати, і використайте звільнений у результаті цього час для діяльності, що приносить дохід. Передайте ще більше обов’язків й використайте цей час, щоб зарекомендувати себе. Доки ви заробляєте більше, ніж платите своїм помічникам у цей час, розумієте, що не прорахувалися.

Більшість фірм хоче спочатку вирости, щоб мати можливість платити людям, яких вони потребують, однак правильним є якнайшвидше залучення цих людей, що дозволить рости саме вам.

Отже, запитайте себе: що б міг зробити хтось інший? Хто міг би це робити?

________________________________________________________________

________________________________________________________________

Дохід не дорівнює багатству

Багато людей не розуміє, що таке багатство: заробляти хороші гроші — ще не багатство. Як правило, наш життєвий рівень зростає разом із зростанням нашого доходу. Ми просто починаємо потребувати більшого. На диво, нам завжди необхідно саме стільки, скільки ми заробляємо.

Не слід плутати «необхідно» й «хочеться».

Ще древні вавилоняни знали: те, що ти називаєш «необхідними витратами», постійно зростатиме — відповідно до рівня твого доходу.

Ви багаті лише тоді, коли можете жити з вашого капіталу без потреби працювати: на вас працюють ваші гроші. Ви станете заможними не завдяки грошам, які заробляєте, а завдяки тому, що заощаджуєте. Заощадження створюють різницю між тим, чи ви самі є гускою, що несе золоті яйця, а чи володієте такою гускою. Про це довідаєтеся більше в наступному розділі.

Ніколи не припиняйте…

Нізащо не припиняйте примножувати свій дохід, доки не нагромадите достатньо капіталу, щоб жити на відсотки.

Зрозуміло, що ми можемо й повинні робити паузи. Я взяв за звичку винагороджувати себе після досягнення кожної проміжної мети. Я працюю лише шість днів на тиждень і маю один вільний день. Чотири рази на рік їжджу у відпустку, одна з яких триває три тижні. Я встановив, що завдяки цьому досягаю значно більшого. Я стаю більш сконцентрованим і сповненим енергії. До того ж я проводжу відпустку з користю. Я читаю близько 150 книг на рік, із них 50 — у час відпустки. Під час різдвяних свят я підсумовую старий рік і планую новий. Я встановлюю цілі для кожної сфери свого життя й записую причини, чому хочу їх досягнути. Крім того, переважно в час відпустки я заповнюю свій щоденник пізнання. Тут я формулюю те, чого зміг навчитися. Отже, кожна невдача стає наукою. Щоб упевнитися, що я більше не допущу одних і тих самих помилок, я їх записую. Отож для мене відпустка — це час, коли я повністю відгороджуюся від буденних справ, займаюся лише собою й проводжу час зі своєю партнеркою. Повертаючись додому, я знаю точніше, чому займаюся тою чи іншою справою. Я знову зосереджуюся радше на меті, аніж на шляху її досягнення. Це лише декілька причин, чому я стаю продуктивнішим, беручи відпустку чотири рази на рік.

Отже, робіть паузи, щоб не «вигоріти», та не припиняйте працювати, доки не досягнули фінансової незалежності. Немає нічого складнішого, аніж знову зсунути з місця локомотив, що зупинився. Проте так само важко зупинити локомотив, який рухається на повній швидкості. Ви не повинні постійно тиснути на газ, але, якщо змога, не зупиняйтеся, доки не зможете жити на відсотки від свого доходу.

Тоді більше не будете змушені працювати. Та чому ви повинні припиняти те, що приносить

Відгуки про книгу Шлях до фінансової свободи. Bаш перший мільйон за сім років - Бодо Шефер (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: