Аліса в країні кохання, або як я закохалась у викладача - Верона Крус
— Я, Волошина, я. Непогано у тебе виходять повороти, давно їздиш? — з усією серйозністю в голосі запитав мій викладач. Святі труси, ми зараз це обговорюватимемо?
— Максиме Олександровичу, я це з вами обговорювати не буду, — зло прошипіла я.
— Ой та перестань, ти знову перейшла на «Ви»? На мою думку, нещодавно ми непогано проводили час, спілкуючись без цього офіціозу.
— Знаєте, що, ви… — і тут мене зухвало перебив грубий чоловічий голос.
— Поліцаї. Змиваємось, бігом, — прокричав Жук, а я ніби кам'яна статуя завмерла на місці і не рухалась.
— Волошина, твою бабусю, відімри, поїхали швидше. Я не мрію провести всю ніч у поліцейській дільниці.
І образа моя пішла. Знаю, це надто швидке прощення, проте судять з вчинків. Тоді Максим вчинив погано, а зараз я зі своїм викладачем з психології, з яким змагалася у нелегальних перегонах, їду від поліції кудись у невідомому напрямку та давлюсь зі сміху.
***
Ми заїхали в якесь подвір'я старого занедбаного будинку, що у безлюдному районі. Здавалося, моє серце, як бомба на таймері, цокало в грудях, відраховуючи секунди до вибуху. Я інстинктивно позадкувала назад, спостерігаючи за розмазаними картинками перед очима через одухотворений ритм.
— І де ми? — акуратно натякнула я, на наше з психологом місцезнаходження. Їхали ми приблизно десять хвилин.
— У безпеці, — він махнув мені рукою, відходячи на нормальну відстань, дозволену для викладача та його студентки. — Іди сюди, не бійся.
— А ти вже тут був? — я послухалася і пішла за ним. Відчинилися дерев'яні двері, що обвалюються майже від кожного зіткнення з будь-яким предметом, і ми пройшли вперед та відразу опинилися в темному коридорі.
Викладач дістав невеличкий ліхтарик, що зберігався в його кишені, і посвітив мені в очі. Я скривилася і відійшла на кілька кроків назад, упираючись черевиками в якусь дошку, що валялася, одну з небагатьох, що складали це численне сміття, розкидане всюди.
— О, «ти»? Я задоволений, — я машинально закотила очі. — Так був. Не чула, що дітлахи розповідають? — Він пройшов далі, а я за ним. На ходу Максим розповів мені всі подробиці про це місце страшним голосом, спеціально виділяючи деякі частини в містичній історії, що сталася тут два роки тому. — Кажуть, тут бродяга народила малюка, але він одразу ж загинув на її руках. Жінка сама задушила малюка своїм ланцюжком, подарованим покійним чоловіком — таким же волоцюгою, як і вона. Пізніше її знайшли мертвою, але тіло дитини залишалося в тому ж положенні, немов він тільки народився.
— Я не вірю в цю нісенітницю. Це дитячі страшилки, — саркастично зізналася я, але холодок таки прослизнув по тілу. Максим опустився на стілець і пильно подивився мені в очі. Цей погляд гірший за дитину Сатани, якою її вважали місцеві жителі, коли виявили тіло під дошками.
— Кажуть, що дитина — це демон, що переродився. Він прийшов на землю, щоб карати матерів, які не приймають своїх дітей. Він же вбивав жінок, душив їх якимось ланцюжком, на якому було зображено серце – символ кохання. До речі, на тілі цього малюка був той самий ланцюжок, а мати, як виявилося, теж загинула від задухи.
І тут я зрозуміла, що він точно психолог. Це ж треба так професійно насідати мені на вуха.
— І що було далі?
— У цьому будинку народжувалося близько десяти дітей за останні шість років від жебраків, і всі вони гинули, матері та діти, одразу ж після пологів. Але, як встановлює експертиза, спочатку було вбито жінку — потім дитину.
— Тобто, на вашу думку, новонароджена дитина вбивала свою матір, а потім душила себе якимось ланцюжком? — я почала сміятися, та так, що стіни в цьому будинку затремтіли від мого реготу.
— Мабуть, так, — він кивнув головою, і на його обличчі з'явилася зосередженість. — Кажуть, — почав викладач знову з цього дратівливого слова, — що в дні, коли тут народжувалися діти, саме вночі по всьому будинку розноситься дитячий плач, змішаний з божевільним сміхом якогось створіння. А ще десь захований той таємничий ланцюжок. Хто знайде його, обов'язково незаплановано завагітніє та народить демона-дитину.
— А чоловік може незаплановано завагітніти? — я присіла прямо на дошки, під якими нібито знайшли тіло дитини-вбивці, і почала вивчаючим поглядом вдивлятися в обличчя Максима. Він опустив голову на коліна і скріпив пальці в замок на своїй потилиці. Шоколадні пасма волосся стирчали з боку в бік. Я посміхнулася, дякувати Богу, він цього не помітив.
— Ні, чоловік не може. Тільки жінки такі невдахи, — криво посміхнувся Максим, зводячи на мене погляд.
— Ну, погоджуся, жінки переможці по життю, — уїдливо прошепотіла я, відвертаючись до стіни. — Коли це відбулося?
— Сім років тому.
На цих словах я розгорнулася до психолога і спробувала вловити обман в його погляді, вигнутих у усмішці губах, трохи згорбленій позі і зчеплених у замочок руках. Звичайно, я не повірила в цю історію хворої людини з не менш хворою, але розвиненою фантазією, проте, з іншого боку, було цікаво потішитися. Хочу повірити в те, у що вірити просто безглуздо і по-дитячому наївно. Проте навіщо вигадують такі ось історії? Більшість сліпо, але вірить у події минулих днів. У якісь людські фантазії. Хочеться вірити, що таке можливе. Хочеться задовольнити свою цікавість.