Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить - Джеймс Аллен
Одного морозного січневого дня Ендрю та Чарльз зустрілися для гри в гольф на полях Сент-Ендрюс у Вест-Честері. Ендрю мерз і кутався у товсті светри, а Чарлі, як зазвичай, без упину базікав, намагаючись зібрати до купи всю свою відвагу та почати заповітну розмову. Однак він і словом не обмовився про бізнес, аж поки вони не закінчили грати та не пішли грітися до затишного теплого котеджу Карнегі. Потім, з тієї ж переконливістю, яка загіпнотизувала вісімдесят мільйонерів тоді в «Юніверсіті-клаб», Шваб завів розмову про багатообіцяючі перспективи від продажу компаній, про можливість нарешті відпочити «на пенсії» від великого бізнесу, про незліченні багатства, на які старий буде жити приспівуючи і насолоджуватися заслуженим відпочинком. Карнегі погодився на угоду Шваба. Він написав щось на аркуші паперу і простягнув його співрозмовнику зі словами: «Добре, ось за таку суму ми готові продати».
Сума становила приблизно 400 мільйонів доларів США. Вона грунтувалася на початковій сумі у 320 мільйонів, запропонованих Швабом, плюс 80 мільйонів доларів у якості компенсації вартості приросту основного капіталу за останні два роки.
Пізніше, на палубі трансатлантичного лайнера, шотландець сказав Моргану: «Треба було просити у вас ще на 100 мільйонів більше».
«Якби ти попросив, ти б їх отримав», — весело відповів Морган.
* * * * * * *
Все це, звичайно, наробило багато галасу. Британський кореспондент телеграфував, що іноземний «сталевий» світ був приголомшений цим гігантським злиттям. Президент Єльського університету пан Гадлі заявив, що, якщо ситуація з трестами не буде врегульована, то в найближчі двадцять п'ять років у Вашингтоні з'явиться свій «король».
Умілий біржовий маклер Кін почав блискавично продавати нові акції на біржі (на суму приблизно 600 мільйонів доларів), і розійшлися вони миттєво.
Отже, Карнегі отримав свої мільйони, синдикату Моргана дісталося 62 мільйони доларів на «поточні витрати», та й усі інші, від Гейтса до Гері, також виграли від цієї угоди.
* * * * * * *
У свої тридцять вісім років Шваб зірвав джекпот. Він був призначений президентом нової корпорації і залишався на цій посаді до 1930 року.
Я додав у свою книгу цю вражаючу історію «Великого бізнесу», тому що вона як найкраще демонструє, як бажання може бути перетворене на його фізичний еквівалент!
Упевнений, що деякі читачі поставлять під сумнів твердження про те, що просте нематеріальне бажання може бути перетворене на його фізичний еквівалент. Без сумніву, деякі скажуть: «НІЩО не можна перетворити на ЩОСЬ!» Що ж, історія компанії «Юнайтед Стейтс стіл» — ось вам доказ.
Ця гігантська компанія була створена у розумі однієї людини. План, за яким була організована робота сталеливарних заводів, щоб забезпечувати фінансову стабільність компанії, був створений у розумі тієї ж людини. Саме ВІРА Шваба, а також його БАЖАННЯ, УЯВА та НАПОЛЕГЛИВІСТЬ, можна сказати, створили компанію «Юнайтед Стейтс стіл». Придбання сталеливарних заводів і обладнання для них вже ПІСЛЯ ТОГО, ЯК ІСНУВАННЯ КОРПОРАЦІЇ було юридично оформлене, було рядовою справою. Однак ретельно проаналізувавши всю картину, ви побачите, що оціночна вартість придбаних корпорацією активів збільшилася десь на 600 МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ, а угода Шваба об'єднала все це під керівництвом однієї людини.
Іншими словами, ІДЕЯ Чарльза М. Шваба, а також ВІРА, з якою він посіяв свою ідею у голові Дж. П. Моргана та інших, була продана з прибутком близько 600 мільйонів доларів. Чималенька сума для однієї ІДЕЇ, погодьтеся!
Доля людей, які отримали свою частку в результаті цієї угоди, нас зараз не цікавить. Важливою особливістю цього вражаючого досягнення є те, що воно є незаперечним доказом обгрунтованості філософії, описаної у цій книзі, тому що саме вона була основою і рушійною силою всієї цієї «сталевої» історії. Крім того, дієвість цієї філософії доводить той факт, що корпорація «Юнайтед Стейтс стіл» процвітала і стала однією з найбагатших і найвпливовіших корпорацій у Америці, забезпечуючи робочими місцями тисячі людей, розробляючи нові способи використання сталі та відкриваючи нові ринки збуту продукції. Просто запам'ятайте, як ІДЕЯ Шваба принесла йому 600 мільйонами доларів прибутку.
БАГАТСТВО починається з ДУМКИ!
Межі багатства визначає тільки людина, в голові якої імпульс ДУМКИ почав свій впевнений рух. Але ВІРА знімає всі обмеження! Пам'ятайте це, коли будете укладати з Життям контракт на ту суму, яку будете у нього просити.
Пам'ятайте також, що людина, яка створила сталеливарну корпорацію «Юнайтед Стейтс стіл», в той час була практично нікому невідомою. Чарльз Шваб був «на побігеньках» у Ендрю Карнегі, поки в його голові не зародилася неймовірна ІДЕЯ. Після цього влада, слава і багатство стрімко увірвалися в його життя.
ДЛЯ РОЗУМУ НЕ ІСНУЄ КОРДОНІВ, КРІМ ТИХ, ЯКІ МИ САМІ СОБІ ВИГАДУЄМО.
І БІДНІСТЬ, І БАГАТСТВО — це результат наших ДУМОК.
Розділ 4. Самонавіювання
Вплив на підсвідомість
Третій крок до багатства
«Самонавіювання» — це термін, який відноситься до всіх видів навіювання та самостимуляції, які впливають на наш розум за допомогою п'яти відчуттів. Це засіб комунікації між тією частиною розуму, де відбувається свідоме мислення, і тієї, де у дію вступає наша підсвідомість.
За допомогою домінуючих думок, яким ми дозволяємо залишатися у нашій свідомості (незалежно від того, негативні це думки або позитивні), принцип самонавіювання керує підсвідомістю та впливає на неї через ці думки.
БУДЬ-ЯКА ДУМКА, негативна чи позитивна, ПОТРАПЛЯЄ ДО НАШОЇ ПІДСВІДОМОСТІ ЗА ДОПОМОГОЮ ПРИНЦИПУ САМОНАВІЮВАННЯ. Виняток становлять лише думки, взяті з вселенської субстанції. Іншими словами, все, що ми можемо сприйняти через наші п'ять відчуттів, спочатку надходить до нашої СВІДОМОСТІ, а звідки може або передаватися далі до ПІДСВІДОМОСТІ, або відкидатися за нашим бажанням. Саме ця свідома здатність фільтрувати думки і служить зовнішнім захистом нашої підсвідомості.
Природа дала людині здатність ПОВНІСТЮ КОНТРОЛЮВАТИ той матеріал, який досягає її підсвідомості, проте це не означає, що людині завжди вдається ЗДІЙСНЮВАТИ цей контроль. Швидше навпаки, у більшості випадків людина НЕ КОНТРОЛЮЄ свої думки, і це пояснює, чому так багато людей живуть у бідності.
Джеймс Аллен у своїй книзі «Як людина мислить» порівнював підсвідомість з родючим місцем у саду, де все може зарости бур'янами, якщо не посіяти насіння більш бажаних культур.
Самонавіювання — це засіб контролю, за допомогою якого людина може добровільно підживлювати свою підсвідомість думками конструктивного та творчого характеру або, нехтуючи вище згаданим контролем, дозволяти руйнівним і деструктивним думкам проникати у родючий сад свого розуму.
Останній з шести кроків, описаних у главі про бажання, пропонував