Зло - Людмила Баграт
- Смійся, смійся… Люди інколи міняють свою орієнтацію по кілька разів. Задля такої красуні, як ти, і я був би голубим, не вагався б.
- Ти справді вважаєш мене красунею?
В його голосі звучало неприховане здивування:
- Ти сумніваєшся?
- Взагалі-то ні, проте ніколи не завадить впевнитися ще раз.
- Та хоч і щодня. Слухай. Ти - найпрекрасніша жінка в світі.
Я засміялася від задоволення.
- Добре. До речі, на початку розмови ти щось там казав про мої ніжки.
Ян удавав збентеження:
- Ніжки? А, справді, ніжки. Важко зосередитися, вжє й не пам'ятаю, коли бачив їх востаннє.
Мій голос задзвенів від обурення:
- Що? Ну ти й нахаба!
Правильно, Марго! І далі грайся у пустопорожні розмови двох закоханих. Може, відмиєшся словами чи сховаєшся за ними? Вдавай із себе далі безтурботну. - Зникни! Ніколи не втручайся у мої розмови з Яном!
- Алло, Марго! Ти ще тут?
- Так, Яне. Я ще ТУТ.
- Здається, я потрохи пригадую. Важкувато, бо давненько це було…
- Яне!
- Гаразд, гаразд! Твої ніжки. - Його голос перейшов на м'який скрадливий шепіт. - Твої п'яти на моїх сідницях, пальці поволі ковзають по шкірі: туди-сюди, туди-сюди. Твої бездоганної форми литки схрещуються на моїй спині, я пещу твої круглі колінця, знаходжу стегна, вкриті ледве помітним пушком, м'якуш твоїх сідниць, мої пальці піднімаються вище, туди, де шкіра тонка і ніжна, наче…
- Годі, Яне! - Явся тремтіла. - Що ти наробив? Я тепер цілу ніч не засну! Що тепер - під холодний душ? Навіщо ти так?
Він відверто з мене сміявся:
- Треба ж тебе якось карати за твої раптові зникнення. Якщо душ не допоможе, - ти знаєш мій номер телефону. Добраніч, зіронько.
- Яне! - Та він уже поклав слухавку.
Він… та він… він… Він єдиний. Один-єдиний на весь світ. Ні, на два світи.
Я розплющила очі від яскравого сонячного світла. Яне? Ліжко було порожнім. Я сіла, потерла скроні, пригладила неслухняне волосся. Ну то як? Як прокидатися у порожньому ліжку? Приємно? Чого ж тоді так безпорадно озираєшся, наче когось шукаєш? Може, троянду на сусідній подушці? Ну чого ти завелася з самого ранку? Замовкни! До речі, Костянтин не схожий на троянду. Він скоріше… кактус! Так, кактус! Я підвелася, підійшла до дзеркала, подивилася на своє відображення. Його сорочка. Озирнулася. Його ліжко. Його запах. Я вся огорнута його запахом. Затаврована. Я подивилася на стілець. На ньому висіла моя сукня. Випрана. Я взяла її в руки. Теж просочена його запахом. А де я? Мною тут і не пахне. Який каламбур! Я заплющила очі. Тут все чуже. Я заблукала.
На кухні щось грюкнуло. Хтось тихо вилаявся. Я вийшла зі спальні, пройшла коридором, зайшла у кухню. Костянтин стояв до мене спиною, у самих штанях, і щось смажив на сковорідці. Який же він великий. Ян теж не маленький, проте він гнучкий, швидкий, а Костянтин масивний, тяжкий. Ян… Серце стиснулося відчуттям провини.
Костянтин потягнувся по сіль, краєм ока помітив мене, швидко повернувся.
- А ти вмієш лякати! Тиха, як кішка. Доброго ранку.
Кожне слово каменем падало додолу. Я не хотіла розмовляти. Не хотіла його бачити. Я не хотіла навіть дихати його повітрям. Кожній людині потрібна її приватна зона. Науковці стверджують, що в середньому це - п'ятдесят, сімдесят сантиметрів простору навколо людини. Моя приватна зона того ранку займала площу щонайменше три квадратних метри. Мені було зимно, проте не через самітність, а через надлишок присутности. Присутности Костянтина.
- Доброго ранку.
Він ступив до мене, я відступила від нього. Костянтин зазирнув мені у вічі, на мить замислився і знову повернувся до плити.
- Сніданок майже готовий. Іди у ліжко. Я все принесу.
Я вийшла з кімнати, знайшла у коридорі свою сумочку, зайшла у ванну, дала собі такий-сякий лад, наклала макіяж, повернулася у спальню, одягнула сукню, застелила ліжко.
- Здається, я сказав «іди у ліжко, а не застели ліжко».
Костянтин стояв на порозі з тацею в руках.
- Мені байдуже, що ти сказав. Я не твій підлеглий. Мені треба додому.
Він усміхнувся:
- Пані не в гуморі? Не з тої ноги встали? Ми можемо все залагодити. Лягай у ліжко, я допоможу тобі встати так, як треба.
- А ти знаєш «як треба»? Звичайно, ти все знаєш! Краще за всіх. Костянтине, дякую за сніданок, але мені треба додому.
- І це все? «Дякую», «мені треба»? Може, хоч раз запитаєш, що мені треба? Ну, хоч жартома! Давай, спробуй, це нескладно: «Що тобі треба, Костянтине?»
- Навіщо про це питати? Хоч би що це було, я не зможу цього зробити. Мені потрібно додому.
- Чого ти, мов та катеринка: «додому, додому»? Не можеш поснідати зі мною, подивитися телевізор, порозмовляти, відпочити? Це так складно?
Я мовчала.
- Гаразд. Не хочеш відпочивати, перейдемо до справ. Снідати ти відмовляєшся, тоді поїдемо прямо зараз.
Я здивовано глянула на нього.
- Куди поїдемо?
- До мого знайомого. Він лікар. Жіночий. Вчора я не контролював себе, пустився берега. Тому з тобою треба щось робити. Та й таблетки на майбутнє не завадили б.
Я мало не знепритомніла від раптового вибуху люті, обурення, огиди, роздратування.
- Яке «майбутнє»? Костянтине, ти мене взагалі сприймаєш чи ти чуєш, бачиш, відчуваєш і розумієш тільки самого себе? Ну яке в нас «майбутнє»? В нас і теперішнього нема! Нас нічого не поєднує! Чуєш, нічого. Ми чужі. Ми незнайомці! Боїшся, що я завагітнію? Розумію, я теж боюся.