Історія однієї кар'єри - Сенченко Іван
Вія захапався. На ходу гукнув: — Коли треба буде ґудзиків, купуйте тільки фірми Григорія Головатого.
Поїзд повіз його в Харків.
1926
1 ...в ролі агента інтендантства по закупці сал а...— Офіційна посада в системі сільськогосподарської кооперації у 20-і роки.
2 Яромлівка. — Можливо, йдеться про с. Яковівку Харківського району Харківської області, вжите тут у зміненому вигляді. Розташоване за 20 км на південний схід БІД Харкова. Нині — центр Яковівської сільської Ради. Виникло 1773 р.
3 Установчі збори — виборна представницька установа в Росії, яка після повалення царизму мала вирішити питання про державний устрій країни. Після повалення Тимчасового уряду, внаслідок перемоги Великої Жовтневої соціалістичної революції, Установчі збори все ж було скликано. 5(18) січня 1918 р., а наступного дня спеціальним Декретом ВЦВК розпущено.
4 Тимчасовий уряд — центральний орган державної влади, сформований після Лютневої буржуазно-демократичної революції 1917 р. в Росії. Намагаючись розв'язати головні питання революції: війни і миру, боротьби з голодом і розрухою, державного устрою та ін., зосереджував свою діяльність на реформах. Повалений внаслідок перемоги Великої Жовтневої соціалістичної революції.
5 В протилежність розгубленій шляхт і...— Йдеться про події війни, розв'язаної буржуазно-поміщицькою Польщею в 1918—1920 рр. проти більшовиків. В 1919 — на початку 1920 р. польські війська загарбали ряд районів України і Білорусії, зокрема Мінськ і Киїз. Петлюрівська Директорія за визнання Польщею її "верховної влади" на Україні віддала Польщі західноукраїнські землі й зобов'язувалася допомагати її військам. Контрнаступ, розгорнутий у травні 1920 р. військами Західного і Південно-Західного фронтів, зірвав плани агресора. В 1921 р. було підписано Ризький договір, за яким Західна Україна та Західна Білорусія відійшли до Польщі. Східні землі було звільнено.
6 При гетьман і...— Тобто під час правління на Україні буржуазно-поміщицької диктатури, на чолі якої стояв колишній царський генерал П. П. Скоропадський (1873—1945). 29 кзітня 1918 р. на інсценованому австро-угорськими окупантами "з'їзді хліборобів" він був проголошений гетьманом України. Вся діяльність гетьмана та його "уряду" контролювалася німецькими окупаційними військами. 14 грудня 1918 р. внаслідок революційної боротьби трудящих України "уряд" Скоропадського повалено, а сам він утік до Німеччини.