Невинна й небезпечна - Ольга Обська
Маркель розплющив очі. Небо над головою — високе ясне передзахідне. Він лежить на землі. Чому? Кінь пасеться за кілька метрів. Праворуч від нього невеликий гайок, припорошений осіннім золотом, а зліва клубиться отруйним маревом проклята долина. Проклята долина... Ось тепер Маркель почав згадувати, де він і що сталося.
Маркель різко підскочив на ноги. В голові запаморочилося. Довелося притулитися спиною до дерева. Очі вдивлялися в бузковий туман — шукали дівочий силует. Але він знав, що марно. Амалія вже далеко. По той бік колодязів. Сталося рівно те, чого він боявся — його боязка пташка полетіла від нього.
Скільки минуло часу? Він не пам'ятав. Судячи з положення сонця щонайменше півгодини. Останнє, що відклалося в пам'яті — те, як кинувся за Амалією в прокляту долину і за кілька хвилин порівнявся з нею. У її медових очах він прочитав німе благання:
— Повернися!
Його пташка була така прекрасна і така нещасна. Хіба він міг залишити її?
— Не можу, — зізнався чесно.
Вона раптом сховала погляд, як робила це раніше — наче зніяковіла від своїх думок. Потім знову підвела на нього очі.
— У мене немає іншого виходу, — видихнула з каяттям.
Наступної миті його кінь спіткнувся. Маркель полетів на землю і боляче вдарився об щось тверде. Далі все, як у тумані. Чи то яв, чи то сон — її вузька ласкава долоня на його лобі і пошепки вимовлені слова невідомою мовою з незбагненним змістом. Але останню фразу він зрозумів:
— Пробач, коханий…
Її теплі губи торкнулися його губ. Такий несміливий і такий запаморочливий поцілунок, що теплом розлився по всьому тілу. І тихе:
— Прощавай… — нестерпна гострота цього останнього дотику.
— Я все одно знайду тебе. Не знаю як, але знайду! — пообіцяв він примарному образу, що розчиняється в тумані. Навіть не пообіцяв — пригрозив. Нехай і не сподівається, що якщо відключила його, то вдасться від нього втекти.
Чорна бездонна прірва... Страшна і манлива одночасно. Один крок — і вона жадібно проковтне тебе. Ти на краю і вибору немає… Політ… він тривав мить і цілу вічність…
Це все, що залишилося в пам'яті Амалії. Вона мала забути, як проходить таїнство переміщення, і вона забула. Тепер вона опинилася по той бік колодязів. У рідному світі. І вірилось, і не вірилося. Навколо суцільні піски — їй ще потрібно вибратися з проклятої долини. Інтуїція підказувала напрямок. Амалія рушила в дорогу. Гарячий вітер запорошував очі піском, у горлі палило від спраги. А ще нестерпно пекло у грудях, коли Амалія згадувала, що там, де зараз осінь, і можливо мрячить тужливий дощ, залишився коханий, і залишилося її серце.
Вона вийшла до табору, що розкинувся на краю проклятої долини, опівночі. На неї чекали. Яскраві смолоскипи освітлювали їй шлях. Ніхто не знав, коли саме вона з'явиться, але день за днем дозорці несли варту в надії побачити її.
— Принцеса Амалія, — вона побачила сльози радості в очах незнайомих чоловіків-вартових. Такі величезні сильні кремезні суворі — вони не повинні були плакати, але волога текла по їхніх щоках, коли вони ніжно обіймали її. — Ваша Високосте, ми вже зневірилися вас дочекатися.
Вони запитали дозволу негайно вирушити до палацу. Амалія не стала заперечувати. Карета понесла її нічними просторами рідного світу. Знайомі-незнайомі зірки освітлювали шлях, голубили, але Амалії не спалося. Ще ніколи радість і туга не панували пліч-о-пліч у душі, ще ніколи вона не була така щаслива і нещасна водночас.
Ледве засяяв світанок, карета зупинилася. Амалія побачила, як до процесії наближається вершник.
— Його Величність завжди виїжджає нам назустріч, — пояснив один із дозорців.
Амалія вискочила назовні, серце забилося схвильовано. Він такий гарний — її батько. У рисах його обличчя — рідне тепло.
— Амаліє, дівчинко моя, — він ніжно провів рукою по волоссю. Рука тремтіла, ніби батько не міг повірити, що нарешті дочекався. — Ти така схожа на маму.
Він обійняв обережно, як найбільшу коштовність у світі. Амалія вже й забула, як спокійно та надійно почуваєшся в батьківських обіймах.
— Тату, — сльози потекли з очей…
Сподобався роздiл? Чесна оцінка допоможе авторові у написанні книги. Анонімно