Українська література » Фантастика » Князівство Трояндового Хреста - Марчін Швьонтковський

Князівство Трояндового Хреста - Марчін Швьонтковський

Читаємо онлайн Князівство Трояндового Хреста - Марчін Швьонтковський
Що це таке? – запитала вона, без потреби показуючи пальцем, бо інші, налякані раптовим спалахом, також звернули увагу на загадкове явище.

– Це не природне явище, – зауважив спантеличений l’Empereur. – Це якийсь ефект. Що за чортівня... Солдате! – крикнув він у вікно до гвардійця, що стояв поруч, витріщившись на світло з роззявленим ротом і примруженими очима. – Чий це будинок?

– Пана і пані ван дер Сток.

– Ім'я мені ні про що не говорить. Візьміть трьох інших охоронців і ходімо з нами, – наказав заклопотаний професор.

– Я не можу, я мушу стояти на варті.

– Стадхаудер від вас не втече.

– Вибачте, ваша світлосте, але я маю наказ.

"Імператор" махнув на нього рукою і наказав кучеру під'їхати до будинку. Тим часом світло вже згасло. Виходячи з екіпажу, він рухом руки зупинив дівчат.

– Мейшєс, залишайтеся тут!

Бланшфлер була готова підкоритися, але у Катаріни вже давно була алергія на подібні накази.

– Ні в якому разі! – прогарчала вона і, відчинивши другі дверцята, вирвалася з карети.

Разом з Кунеусем і Ворстіусом вони постукали у двері камениці. Їм відчинила перелякана і розгублена служанка.

– Хазяїв немає вдома, вони в Роттердамі, – дивилася вона на них великими очима.

– Що знаходиться на верхньому поверсі цього будинку?

– Кімнати, а що має бути, – відповіла вона, дедалі більше спантеличена.

– Будь ласка, впустіть нас негайно!

– Але...

Кунеус, юрист, якому бракувало терпіння вченого, безцеремонно відштовхнув її вбік і увійшов до будинку. Збуджені, вони кинулися вузькими сходами нагору, але змушені були зупинитися, бо було так темно, що вони натикалися один на одного і спотикалися на сходинках. Ворстіус знайшов десь свічник, вони запалили свічки від лампи служниці і продовжили підйом. Дійшли до останнього поверху, до вітальні.

Під відчиненим вікном, на оббитому оксамитом стільці, в калюжі крові напівлежав непримітно одягнений бородатий чоловік. У слабкому світлі свічки він виглядав як один з тисяч подібних городян, але коли перелякана до нестями покоївка підняла лампу, Катаріна одразу ж впізнала його.

– Хто цей чоловік? – звернувся до служниці "Імператор". – Що він тут робить?

– Уяви не маю, мій пане, – дівчина схопилася за свій чепчик. – Я вперше бачу його на власні очі! Вбитий! Що скажуть хазяї!

Служанка застогнала, в неї почалися судоми.

– Гаразд, Кунеус, забирай її звідси.

– Я його знаю, – раптом сказала Катаріна. – Ще з Німеччини. Він домініканець.

Професори здивовано подивилися на неї.

– Він ще живий, – додав Ворстіус, який щойно перевірив пульс пораненого. – Але з ним важко. Хтось вдарив його в нирки, кинджалом чи ножем.

– Ви думаєте, що це він кинув такий ефект?

– Він, чи той, хто його вдарив. Ти впевнена, що це той, про кого ти думаєш? – запитав Кунеус у Катаріни.

– Він врятував мені життя і відпустив мене, це важко забути.

– Заради всіх дияволів, що ледь живий католицький етеромант робить у Гаазі, за двісті кроків від балу стадтхаудера? Його треба відвезти до палацу ....

– Ну, я не знаю. – "Імператор" похитав головою. – Він ворог. Хіба його можна тут залишити?

– Ні, – майже крикнула Катаріна. – Розвідка захопить його, і ми нічого не дізнаємося або дізнаємося з других рук. Треба відвезти його до університету.

– Я не думаю, що він витримає. – Ворстіус скептично похитав головою, накладаючи імпровізовану пов'язку з розірваної сорочки домініканця.

– Виживе. Тільки потрібні якісь ноші!

Вони швидко імпровізували ноші з зірваної штори і двох мітел – небагато, але вдалося покласти пораненого на них і спустити вниз по сходах. Вони поклали іспанця до карети і влаштували на одному сидінні, самі втиснувшись на інше. Все відбувалося під пильним поглядом служанки, яка вже встигла заспокоїтися, коли адвокат запевнив її, що труп на підлозі не вплине на її кар'єру.

– Кунеус, залишайся тут, – наказав "Імператор", – і поясни все це тим ван Смоком, чи як їх там, запропонуй їм компенсацію в гульденах.

– А чому це я? – обурився той.

– Ти хоч щось знаєш про лікування? Нічого, а от Ворстіус знає.

Наставник Катаріни грюкнув дверима і дав сигнал кучеру. Дівчина опустилася на коліна біля домініканця і почала обшукувати його кишені. Крім безлічі дрібних предметів: самородків свинцю і золота, пташиного пір'я, клаптиків різних матеріалів і засушених рослин, уламка чогось схожого на пірит та інших дрібниць, в яких легко можна було впізнати реагенти, вона не знайшла нічого цікавого. На шиї ченця висіли довгі чотки з екзотичного дерева. Вона зняла їх і сховала за ліф, щоб не загубилася. Катаріна намагалася згадати ім'я пораненого чоловіка. Гарсія? Марсія?

Обшуканий і стікаючий кров'ю іспанець на мить прокинувся. Він мало що бачив крім даху карети, але цього було достатньо, щоб зрозуміти, що навіть якщо він помре, то принаймні його не кинуть у випадковій гаазькій камениці. Він почав молитися.

– Padre nuestro, que estás en el cielo, santificado sea tu Nombre....

– Що він бурмоче?

– Я думаю, що він молиться. Не знаю що, бо не знаю іспанської. Далеко ще?

– Кілька кілометрів.

Поранений знову втратив свідомість. Катаріна, у незбагненному пориві... жалю? вдячності? дурості?... відчайдушно намагалася утримати його при житті. Вона сиділа навчіпочки біля його безсилого тіла і гладила його по голові, не в силах зробити нічого іншого. Заплямована кров'ю сукня вже давно втратила свій фасон. Професори дивилися на цю сцену з сумішшю огиди і захоплення, Бланшфлер – з повним романтичним розчуленням.

Катаріна погладила домініканця по брудному волоссю. Вона не знала, чому її так хвилює життя ченця. Але вона підсвідомо відчувала, що цій людині дуже важливо вижити, і в наївному акті відчаю дозволила цьому почуттю наповнити її, ніби її бажання втримати його в цьому світі повинно було мати якусь причинно–наслідкову функцію. Вона була настільки зосереджена на цьому, що лише коли "Імператор" торкнувся її руки, вона зрозуміла, що вони прибули.

– Тульп! Розбудіть Тульпа, він в університеті!

Дійсно, знаменитий лікар просто відвідав свою Alma Mater з візитом, хоча щодня практикував в Амстердамі. Відтоді, як Рембрандт намалював жахливий і скандальний образ молодого фізіономіста, що проводить розтин, він не міг втриматися від пацієнтів і всіляких пропозицій роботи. Оскільки він був гордим і зарозумілим

Відгуки про книгу Князівство Трояндового Хреста - Марчін Швьонтковський (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: