Про автора - Народні
Антоніна Гармаш (Литвин) народилася 20 квітня 1940 року в місті Кременчуці в родині річковиків, і була найменшою, третьою дитиною в сім`ї Івана та Клавдії Гармашів.
Росла в прекрасному куточку України: в селі Старому Іркліївського району, Полтавської області. Розміщене в лоні Дніпра, поселення тривалий час було джерелом духовності, яке свято берегло і живило народними звичаями українську культуру. Це наклало відбиток на подальший життєвий і творчий шлях А.Гармаш (Литвин). Цивілізація доклала своїх рук до зникнення цієї оази духовності – нині село сховане на дні Кременчуцького водосховища.
1957 року закінчила Васютинську середню школу. Доля привела в Черкаси, де тривалий час працювала друкаркою, радисткою. Писала вірші і прозу, займалась творчою роботою до якої призвичаїлась ще з шкільних років.
1962 року, за рекомендацією Спілки письменників України, вступила до Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка, філологічний факультет якого успішно закінчила 1967 року, отримавши фах: філолог, викладач української мови і літератури.
За любов до рідного краю, до свого народу і його духовної величі, разом з чоловіком, нині відомим бандуристом Василем Литвином, потрапила до списку неблагонадійних. Тривалі гоніння зламали не тільки долю, а й кар’єру: Василя Степановича було звільнено з державного оркестру українських народних інструментів, а Антоніну Іванівну з видавництва «Молодь» і сім`ю з двома дітьми виселено з Києва.
Вітри переслідувань занесли нескорене подружжя в село Гребені Київської області. Понад два десятки літ Василь і Антоніна Литвини вели свою творчу діяльність, ховаючи її під буденними професіями. Патріотичні почуття, національні погляди прищеп-лювали своїм шістьом дітям. І лише 1989 року випала нагода з`явити світові свої творчі надбання: Антоніна Гармаш (Литвин) разом з чоловіком стояла біля витоків нині відомої всьому світові Стрітівської кобзарської школи.
Нині поетеса разом із сім`єю проживає в селі Гребені, як і раніше займається творчою діяльністю, заступник голови ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка Кагарличчини. Перебуває на заслуже-ному відпочинку. Мабуть це і дало можливість укласти кілька вимріяних збірок своїх творів. Автор збірки віршів «Вогонь і тління».