1.

Манн Г. Вірнопідданий

Вершини світового письменства - 1

«Вірнопідданий» — перша частина трилогії «Імперія», наступні томи якої, «Бідні» та «Голова», були створені в 1917–1925 рр. Але це водночас і цілком завершений, самостійний роман, до того ж, безумовно, найкращий у трилогії, а можливо, і найкраща книга Генріха Манна взагалі.


(FB2-Zip 763 кб)

2.

Золя Е. Щастя Ругонів

Вершини світового письменства - 2

У передмові до «Ругон-Макарів» (1871–1893) Е. Золя написав; «Цей твір, що містить в собі багато епізодів, є… на мою думку, природною і соціальною історією однієї родини з Другої імперії».

«Щастя Ругонів» — перший роман серії «Ругон-Макари».


(FB2-Zip 489 кб)

3.

Зегерс А. Сьомий хрест

Вершини світового письменства - 3

«Сьомий хрест» — кращий роман Анни Зегерс. Історія семи ув'язнених, які втекли з гітлерівського концтабору Вестгофен і з яких тільки один зумів врятуватися, хвилювала читачів різних країн задовго до того, як книга змогла побачити світ в повоєнній Німеччині.


(FB2-Zip 464 кб)

5.

Прус Б. Лялька

Вершини світового письменства - 5

Роман «Лялька» чи не найкращий твір Болеслава Пруса. Це-бо твір, де романістові вдалося злити в одне якнайбільше своїх вражень, а відтак якнайширше охопити життя польського суспільства 60-80-х років XIX ст.


(FB2-Zip 928 кб)

6.

Гашек Я. Пригоди бравого вояка Швейка

Вершини світового письменства - 6

Сатиричний роман видатного чеського письменника (1883–1923) охоплює події в Австро-Угорщині напередодні й під час першої світової війни. В центрі твору — образ вояка Швейка, носія народного гумору, який зазнає безліч комічних пригод.
У творі з великою художньою силою виражено протест простої людини проти війни й насильства.


(FB2-Zip 798 кб)

7.

Діккенс Ч. Тяжкі часи

Вершини світового письменства - 7

У «Тяжких часах» — одному з найгостріших соціальних романів 50-х років XIX сторіччя, Ч. Діккенс виступає вже не глядачем і навіть не актором, а грізним суддею, що карає безжальним гротеском англійську буржуазію й породжені нею потворні форми життя.


(FB2-Zip 443 кб)

8.
 

Гете Й.В. Літа науки Вільгельма Майстера

Вершини світового письменства - 8

Романи Гете про Вільгельма Майстера нерідко розглядають як своєрідну паралель до «Фауста». І слід сказати, що для такого погляду є серйозні підстави: подібно до прославленої трагедії, «Майстер» належить до «сюжетів-супутників», котрі супроводжували Гете майже все його творче життя, вбираючи спостереження й роздуми поета-мислителя над складною й динамічною дійсністю перехідної доби європейської історії. Робота Гете над цими сюжетами розпочалася майже одночасно: в 1773–1775 pp. він створює свого «Пра-Фауста», тобто перший, «штюрмерський» варіант «Фауста», а вже в 1777 р. береться до написання «Пра-Майстера» — роману «Театральне покликання Вільгельма Майстера», який лишився незавершеним і згодом у переробленому вигляді ввійшов до роману «Літа науки Вільгельма Майстера» (1795–1797). Як відомо, «Фауста» Гете закінчив 1831 року, незадовго до своєї смерті, а лише на два роки раніше вийшов у остаточній редакції другий із завершених романів на «майстерівську тему» — «Літа мандрів Вільгельма Майстера».

new

(FB2-Zip 635 кб)

 

9.

Лагерлеф С. Сага про Єсту Берлінга

Вершини світового письменства - 9

«Сага про Єсту Берлінга» — перший роман знаменитої шведської письменниці, лауреата Нобелівської премії з літератури (1909), про священика, який стає волоцюгою і приєднується до компанії колишніх військових-авантюристів. Пригоди Єсти і його нових друзів стають змістом цієї книги.


(FB2-Zip 475 кб)

11.

Бронте Ш. Джен Ейр

Вершини світового письменства - 11

Один з кращих творів Шарлотти Бронте, в якому письменниця через естетичну систему найбільш повно розкрила своє розуміння людського ідеалу.
З образом Джен Ейр в англійську літературу ввійшла нова героїня — розумна, чуйна, талановита жінка, яка над усе цінує і відстоює не тільки свою жіночу, а насамперед людську гідність.


(FB2-Zip 588 кб)

13.

Золя Е. Завоювання Плассана

Вершини світового письменства - 13

Роман «Завоювання Плассана», незвичність і несподіваність якого змусила тогочасну критику обійти його майже цілковитою мовчанкою, справді, дивний твір, у якому не відчувається й крихти бажання «розважити» обивателя, суворий і жорстокий, що може схвилювати лише тих, хто здатний відчути його глибоку людську й суспільну правду.


(FB2-Zip 409 кб)

14.

Манн Т. Будденброки

Вершини світового письменства - 14

У дебютному романі «Будденброки» Т. Манн блискуче відтворив той своєрідний соціальний світ, який він спостерігав ще з дитинства і який згодом дещо неточно називав німецьким бюргерством.


(FB2-Zip 740 кб)

16.

де Костер Ш. Легенда про Уленшпігеля

Вершини світового письменства - 16

«Легенду про Уленшпігеля» Шарля де Костера (1827–1879) називають «фламандською біблією», це унікальна за жанром книга-епопея, від якої бере початок бельгійська література.

Зберігши всі найхарактерніші риси народних легенд, автор створив образ Уленшпігеля — плоть від плоті народної, майстра на всі руки, відважного геза, зброєю якого у боротьбі з ворогами стають разюче слово і в’їдлива пісня, глузливий сміх і гострий меч.


(FB2-Zip 675 кб)

17.

Хемінгуей Е. Прощавай, зброє. Старий і море. Оповідання

Вершини світового письменства - 17

До однотомника ввійшли вибрані твори, написані в 1925–1952 роках — у період найбільшої творчої активності Хемінгуея.


(FB2-Zip 443 кб)

19.

Манн Г. Молоді літа короля Генріха IV

Вершини світового письменства - 19

Перша книга історичної дилогії одного з найвідоміших письменників німецької еміграції двадцятого століття Генріха Манна, присвяченої королю Франції Генріху IV.(FB2-Zip 842 кб)

20.

Голсуорсі Дж. Сага про Форсайтів

Вершини світового письменства - 20

В циклі соціально-психологічних романів видатного англійського письменника-реаліста Джона Голсуорсі (1867–1933) розповідається історія кількох поколінь родини Форсайтів, що охоплює цілу епоху в розвитку англійського буржуазного суспільства.(FB2-Zip 1,12 мб)

22.

Бальзак О. Шуани, або Бретань 1799 року. Батько Горіо

Вершини світового письменства - 22

Відомий французький письменник Оноре де Бальзак (1799–1850) на сторінках своїх творів розгортає широку панораму життя Франції після падіння Наполеона в 1815 році.

Роман «Шуани, або Бретань 1799 року» оповідає про воєнні події у французькій провінції Бретань, на історичному тлі яких розгортається вигадана історія кохання аристократки та проводиря повстання проти пануючого режиму.

Роман «Батько Горіо» — взірець французького реалізму, один з вузлових творів «Людської комедії», від якого тягнуться різноманітні ниті до інших романів письменника.


(FB2-Zip 723 кб)

23.

Гофман Е. Золотий горнець

Вершини світового письменства - 23

До книги увійшли кращі твори видатного німецького письменника Ернста Т. А. Гофмана «Золотий горнець», «Майстер Мартін-бондар та його челядники», «Малюк Цахес, на прізвисько Цинобер», «Володар бліх».


(FB2-Zip 521 кб)

24.

Стендаль. Червоне і чорне

Вершини світового письменства - 24

«Червоне і чорне» — соціально-психологічний роман видатного французького письменника-реаліста.
В ньому змальовано трагічну долю талановитого юнака Жюльєна Сореля на тлі життя французького суспільства 20–30-х років XIX століття.


(FB2-Zip 601 кб)

25.

Уеллс Г. Війна світів

Вершини світового письменства - 25

До збірника ввійшли «Машина Часу», «Острів доктора Моро», «Невидимець», «Війна світів» — найвідоміші твори Герберта Уеллса (1866–1946), визначного англійського письменника, одного з засновників наукової фантастики.

Машина Часу

Острів доктора Моро

Невидимець

Війна світів


(FB2-Zip 610 кб)

27.

Гессе Г. Гра в бісер

Вершини світового письменства - 27

В основу відомого твору видатного німецько-швейцарського письменника Германа Гессе (1877–1962) покладена глибока філософська проблема, що хвилює багатьох прогресивних митців XX сторіччя: яка доля духовності, мистецтва в буржуазному світі?


(FB2-Zip 642 кб)

28.

Чапек К. Війна з саламандрами. Мати. Оповідання

Вершини світового письменства - 28

До книжки вибраних творів видатного чеського письменника Карела Чапека (1890–1938) увійшли роман «Війна з саламандрами» — блискуча сатирична утопія, попередження про страшну небезпеку фашизму, патріотична п’єса «Мати» та вибрані новели із збірок «Болісні оповідання», «Оповідання з однієї кишені». «Оповідання з другої кишені» і «Книга апокрифів».

ВІЙНА З САЛАМАНДРАМИ

МАТИ

В замку

Гроші

Сорочки

Ворожка

Ясновидець

Експеримент професора Роусса

Поет

Рекорд

Сліди

Купон

Сільський злочин

Зникнення актора Бенди

Замах на життя

Відпущений на волю

Пригоди з грабіжником і палієм

Голка

Колекція марок

Кара Прометеєві

Александр Македонський

Смерть Архімеда

Марфа і Марія

Про п'ять хлібин

Ромео і Джульєтта


(FB2-Zip 582 кб)

29.

Теккерей В. Ярмарок суєти. Книга перша

Вершини світового письменства - 29

Роман класика англійської літератури В. Теккерея (1811–1863) — гостра сатира на паразитичні верстви буржуазного суспільства, на їхній снобізм і аморальність.


(FB2-Zip 549 кб)

30.

Теккерей В. Ярмарок суєти. Книга друга

Вершини світового письменства - 30

Роман класика англійської літератури В. Теккерея (1811–1863) — гостра сатира на паразитичні верстви буржуазного суспільства, на їхній снобізм і аморальність.


(FB2-Zip 533 кб)

31.

Арістофан. Комедії

Вершини світового письменства - 31

Арістофан — найвидатніший сатирик стародавнього світу, «батько комедії», як його назвав Ф. Енгельс. У творчості Арістофана досягає розквіту антична політична комедія. У драматургічних творах цього майстра слова широко відображене суспільне та культурне життя Афін V ст. до н. е.

До тому ввійшли найславетніші комедії Арістофана.

Неповторний Арістофан. Вступна стаття Олександра Білецького

Ахарняни. Переклад Андрія Содомори

Хмари. Переклад Бориса Тена

Оси. Переклад Володимира Свідзінського за редакцією Андрія Содомори

Мир. Переклад Андрія Содомори

Лісітрата. Переклад Бориса Тена

Жаби. Переклад Бориса Тена

Примітки Йосипа Кобова

Словник імен і назв Йосипа Кобова

(FB2-Zip 417 кб)

32.

Ібаньєс В. Маха гола. Кров і пісок

Вершини світового письменства - 32

У філософсько-психологічних романах, що увійшли до цієї книги, видатний іспанський письменник-реаліст Вісенте Бласко Ібаньєс (1867–1928) розповів про трагічну долю двох талановитих людей: знаменитого художника Маріано Реновалеса («Маха гола») і уславленого тореадора Хуана Гальярдо («Кров і пісок»), чиї мрії, творчі задуми, прагнення гинуть у соціальному середовищі, де панують облуда, жадоба збагачення і жорстокість.


(FB2-Zip 786 кб)

35.

Моріак Ф. Гадючник. Дорога в нікуди

Вершини світового письменства - 35

До книги увійшли соціально-психологічні романи відомої французького письменника Франсуа Моріака (1885–1970) — «Гадючник» і «Дорога в нікуди». В центрі творчої уваги художника — потворність людських взаємин в буржуазній родині, розклад яких відбиває кризу власницької моралі всього буржуазного суспільства.


(FB2-Zip 462 кб)

36.

Чехов А. Вибрані твори

Вершини світового письменства - 36

В книгу «Вибраних творів» А. П. Чехова ввійшли найвідоміші оповідання та повісті 1883–1903 років, а також драма «Вишневий сад».

ОПОВІДАННЯ

Смерть чиновника. Переклав С. Воскрекасенко

Товстий і тонкий. Переклав С. Воскрекасенко

Хамелеон. Переклав А. Хуторян

Маска. Переклав А. Хуторян

Зловмисник. Переклав А. Хуторян

Унтер Пришибєєв. Переклав А. Хуторян

Горе. Переклав А. Хуторян

Туга. Переклав А. Хуторян

Припадок. Переклав А. Хуторян

Вітрогонка. Переклала М. Рудинська

Будинок з мезоніном (Розповідь художника). Переклав С. Скляреико

Іонич. Переклав Є. Дроб'язко

Людина в футлярі. Переклав В. Козаченко

Агрус. Переклав А. Головко

Душечка. Переклав Є. Кротевич

Дама з собачкою. Переклав А. Хуторян

Наречена. Переклав Д. Бобир

ПОВІСТІ

Спати хочеться. Переклав А. Хуторян

Степ. (Історія одної подорожі). Переклав А. Хуторян

Палата № 6. Переклав А. Хуторян

Мужики. Переклав А. Хуторян

ВИШНЕВИЙ САД. Комедія на чотири дії


(FB2-Zip 562 кб)

38.

Бальзак О. Ежені Гранде. Селяни

Вершини світового письменства - 38

До книжки увійшли два романи з «Людської комедії» класика французької літератури Оноре Бальзака (1799–1850), в яких змальована руйнівна влада грошей.


(FB2-Zip 640 кб)

39.

Мольєр. Комедії

Вершини світового письменства - 39

У книгу включені найкращі п'єси великого французького драматурга, що ввійшли до скарбниці світового мистецтва.

Нищівний сміх Мольєра. Передмова Вадима Пащенка

Кумедні манірниці. Переклала Ірина Стешенко

Тартюф, або ж Облудник. Переклав Володимир Самійленко

Дон Жуан, або Камінний гість. Переклала Ірина Стешенко

Мізантроп. Переклав Максим Рильський

Лікар мимоволі. Переклала Ірина Стешенко

Міщанин-шляхтич. Переклала Ірина Стешенко

Скапен-штукар. Переклала Ірина Стешенко

Хворий, та й годі. Переклала Ірина Стешенко

Примітки


(FB2-Zip 620 кб)

41.

Гете Й.В. Твори

Вершини світового письменства - 41

До книги творів великого німецького поета Йоганна Вольфганга Гете (1749–1832) ввійшли дві найвідоміші його п'єси «Гец фон Берліхінген із залізною рукою» та «Егмонт» і роман «Страждання молодого Вертера».


(FB2-Zip 231 кб)

42.

Апулей. Метаморфози, або Золотий осел

Вершини світового письменства - 42

Твір римського письменника Апулея (бл. 124 — бл. 180) — найбільш відомий з античних романів, які дійшли до наших днів, про побут і звичаї римської провінції другого століття нашої ери.

(FB2-Zip 373 кб)

45.

Аларкон П. Трикутний капелюх

Вершини світового письменства - 45

Дія веселої, дотепної повісті «Трикутний капелюх» відомого іспанського письменника відбувається на початку ХIХ ст. У ній розповідається про чистоту і стійкість простих людей, які перемагають інтриги представників влади.
Тематика оповідань — це передусім уславлення патріотизму іспанського народу під час війни за незалежність 1808 року, екскурси в минуле країни, а також любовно-побутові колізії…

Трикутний капелюх. Повість
ОПОВІДАННЯ
Офранцужений
Алькальд-вугляр
Ангел-охоронець
Квитанційна книжка
Розмова в Альгамбрі
Два поняття про славу
Чому вона білява?
Гарний улов
Тік-так…
Оповідання з життя

(FB2-Zip 276 кб)

47.

Свіфт Дж. Мандри Лемюеля Гуллівера

Вершини світового письменства - 47

Видатний твір великого англійського сатирика Джонатана Свіфта (1667–1745). У формі фантастичної оповіді про подорожі Гуллівера до різних вигаданих країн письменник жорстоко висміює і розвінчує державний лад та суспільні порядки сучасної йому буржуазно-дворянської Англії, виступає як просвітитель, демократ, викривач соціального і політичного гніту, як непримиренний ворог брехні, лицемірства та тиранії.


(FB2-Zip 632 кб)

48.

Мелвілл Г. Мобі Дік, або Білий кит

Вершини світового письменства - 48

Роман відомого американського письменника (1819–1891) — один з найвизначніших творів світової літератури XIX ст. Це забарвлена поезією моря драматична розповідь про сповнене пригод і небезпек плавання китобійного судна, про героїзм, витривалість і наполегливість у прагненні до мети. Невтомна погоня капітана Ахава та його команди за грізним Білим Китом символізує боротьбу людської волі й розуму з темними силами.


(FB2-Zip 822 кб)

49.

Дамоклів меч. Антична новела

Вершини світового письменства - 49

Збірник «Антична новела» містить у собі вибрані новели давньогрецьких і римських письменників з V ст. до н. е. до V ст. н. е. Цією книгою робиться перша спроба донести до українського читача кращі зразки античної новелістики — початкової стадії розвитку європейської новелістичної літератури.

ДАВНЬОГРЕЦЬКА НОВЕЛА

ХАРОН ІЗ ЛАМПСАКА

Дивовижна перемога

Розплата за пияцтво

ГЕРОДОТ

Кандавл і Гіг

Чудесний порятунок Аріона

Хто найщасливіший у світі?

Лиховісний сон

Прозріння Ферона

Скарбниця Рампсініта

Нелюдська наруга над царською сім’єю

Полікратів перстень

Як конюх зробив свого хазяїна царем

Ціна червоного плаща

Неситий вельможа

Прорахунок жениха

Жорстока помста євнуха

Помста з ревнощів

КСЕНОФОНТ

Вірна дружина

Геракл на роздоріжжі

КТЕСІЙ

Нерозділене кохання

Помста Парісатіди

ХАРЕТ МІТІЛЕНСЬКИЙ

Заручини уві сні

ТІМЕЙ

Як п’яниці подорожували морем

ДІОН ХРІСОСТОМ

Сільська ідилія

ФЛЕГОНТ ІЗ ТРАЛЛ

Любощі з привидом

АППІАН

Як царевич закохався в свою мачуху

ПАВСАНІЙ

Незвичайне кохання

ЛУКІАН

Будинок, в якому оселився привид

Подорож на Місяць

Лукій, або Осел

АФІНЕЙ

Легенда про заснування храму Афродіти

Гарностегнистої в Сіракузах

КЛАВДІЙ ЕЛІАН

Трагічна дружба з дельфіном

Прив’язаність собак

Вдячність лелеки

Гуси — рятівниці Капітолійського замку

Справжні друзі

Злочинний жрець

Тиран-самодур

АРІСТЕНЕТ

Не розгубилася

Винахідливий жених

ЕЗОП

Марні намагання

Незлагідна жінка

Дроворуб і Гермес

Злодійський хлопець і мати

Злодій і власник гостиниці

МУСЕЙ

Кохання не знав перешкод

РИМСЬКА НОВЕЛА

М. ТУЛЛІЙ ЦІЦЕРОН

Дамоклів меч

В чому полягав досконала краса?

ТІТ ЛІВІЙ

Трагедія Лукреції

Обурливе свавілля римського патриція

Весільний подарунок

Софонісби

Щира дружба

Помста полонянки

ВАЛЕРІЙ МАКСИМ

Мати і дочка

Щира дружба

КВ. КУРЦІЙ РУФ

Александр Македонський і лікар Філіпп

Зрадлива жінка

Жертва наклепу

ГАЙ ПЕТРОНІЙ

Солдат-вовкулака

Злодійські витівки відьом

Ефеська матрона

Г. ПЛІНІЙ СТАРШИЙ

Перлини Клеопатри

Хто кращий живописець?

Г. ПЛІНІЙ МОЛОДШИЙ

Хлопчик і дельфін

АВЛ ГЕЛЛІЙ

Дружба людини з левом

Л. АПУЛЕЙ МАДАВРСЬКИЙ

Сторож небіжчика

Пригоди грабіжників

Кохання Амура і Псіхеї

Тяжкий злочин — тяжка розплата

Коханець у бочці

Як осел викрив коханця, схованого в кадовбі

Коханець і забуті сандалії

Коханець, що видав себе чханням

Свавілля розбещеного латифундиста

Злочинна любов мачухи до пасинка

Жахливі злодіяння отруйниці


(FB2-Zip 435 кб)

50.

Шевченко Т. Кобзар

Вершини світового письменства - 50

До книги увійшли вірші, поеми, балади, пройняті гострими соціальними мотивами, глибокими ліричними почуттями.


(FB2-Zip 481 кб)

51.

Ауезов М. Шлях Абая

Вершини світового письменства - 51

Широковідомий твір присвячений життю й діяльності видатного казахського поета-просвітителя Абая Кунанбаєва (1845–1904). Письменник подає широку панораму життя казахського народу кінця XIX — початку XX ст. Роман удостоєний Ленінської премії.

(FB2-Zip 760 кб)

52.

Мандзоні А. Заручені

Вершини світового письменства - 52

Події, відтворені в романі видатного італійського письменника (1785–1873), відбуваються на території Міланського герцогства. Це історія двох юних закоханих із маленького ломбардського села — Ренцо Трамальїно та Лючії Монделли, яким доводиться подолати багато перешкод і зазнати чимало пригод, перш ніж вони зможуть поєднати свої долі.
Автор таврує феодальне засилля, продажність правосуддя, змальовує портрети князьків роздрібненої країни, що тероризують народ і чинять беззаконня, використовуючи найманих розбійників.


(FB2-Zip 907 кб)

53.

Дефо Д. Робінзон Крузо

Вершини світового письменства - 53

«Робінзон Крузо» — найвідоміший твір англійського письменника Данієля Дефо (1661–1731), де розповідається про дивовижні та надзвичайні пригоди моряка з Йорка, який потрапив на безлюдний острів і прожив там 28 років. Книжка, знайома нам з дитинства, цікава і для дорослих читачів, її герой — людина сильної волі, мужня й винахідлива — з честю вніс випробування, що випали на його долю: нелегку боротьбу з природою, самотністю і самим собою.


(FB2-Zip 441 кб)

54.

Манн Г. Літа зрілості короля Генріха IV

Вершини світового письменства - 54

В другому романі історичної дилогії про Генріха IV видатний німецький письменник-реаліст Генріх Манн (1871–1950) зображує Генріха гуманістом, що із зброєю в руках бореться за торжество прогресивних для його епохи ідей, за можливість тривалого миру для свого народу й усієї Європи. Письменник підводить читача до зіставлення боротьби реакції і прогресу в зображувану ним епоху з боротьбою між силами миру і війни у бурхливій атмосфері 30-х років XX сторіччя.


(FB2-Zip 927 кб)

55.

Бокаччо Дж. Декамерон

Вершини світового письменства - 55

«Декамерон» — невмируща пам’ятка доби Відродження, яка здобула своєму авторові світову славу. У ста дотепних, захоплюючих оповідках, що складають книжку, Боккаччо виступає проти середньовічної моралі, проти лицемірства і святенництва. Книжка захищає право людей на щастя, прославляє красу людини, її розум і душевне благородство.


(FB2-Zip 835 кб)

 56.
 

Українка Л. Лірика. Драми

Вершини світового письменства - 56

До книги ввійшли поезії і драматичні твори, що звучать як гімн людині і природі. В них оспівана боротьба величного, прекрасного, волелюбного проти мізерного, рабського.

ЛІРИКА

ДРАМИ

Лісова пісня
 Камінний господар

new

(FB2-Zip 433 кб)

 

57.

Сенкевич Г. Без догмата

Вершини світового письменства - 57

Роман видатного польського письменника Генрика Сенкевича (1846–1916) написаний у формі щоденника молодої людини з аристократичної сім'ї. Герой твору багатий, здобув чудову освіту, вирізняється неабияким розумом, але внутрішня спустошеність стоїть на заваді застосуванню його здібностей. Цей характер, так повно і всебічно зображений Г. Сенкевичем, О. М. Горький підносив до найтиповіших образів молодої людини в європейській літературі XIX ст.


(FB2-Zip 463 кб)

59.

Амаду Ж. Габрієла

Вершини світового письменства - 59

У цьому творі видатний сучасний бразільський письменник розкриває політичну структуру своєї країни, показує традиції, звичаї та мораль народу, з гумором, а іноді й сарказмом, змальовує представників «вищого світу» міста Ільєуса.
Розповідаючи про кохання красуні-мулатки Габрієли й араба Насіба, автор створює образ привабливої жінки, лагідної, безпосередньої й простодушної, що відкидає норми буржуазної моралі й за будь-яких обставин лишається сама собою.

(FB2-Zip 568 кб)

60.

Діккенс Ч. Пригоди Олівера Твіста

Вершини світового письменства - 60

Твір класика англійської літератури (1812–1870) розповідає про злигодні та поневіряння маленького сироти Олівера Твіста. який виріс у притулку для бідних (так званому «робітному домі»). Утікши звідти, Олівер потрапляє в лондонські нетрі, де його, як і інших безпритульних, навчають злодійського ремесла.
Щаслива розв'язка — Олівера рятує «ідеальний джентльмен», містер Браунлоу, — розкриває оптимістичну впевненість письменника в торжестві людяності над злом і несправедливістю.


(FB2-Zip 623 кб)

61.

Листи темних людей

Вершини світового письменства - 61

«Листи темних людей» — визначна пам’ятка німецької літератури початку XVI ст., яка являє собою сатиричний твір, написаний латинською мовою видатними гуманістами К. Рубеаном, У. фон Гуттеном і, як гадають, іншими нібито від імені кліриків (за традицією, автори не вказуються). Листи-пародії висміюють неуцтво, тупість, релігійний фанатизм і моральну убогість богословів і церковників, викривають пороки папського Рима, дармоїдство і розпусту ченців.


(FB2-Zip 405 кб)

64.

Гюго В. Собор Паризької Богоматері

Вершини світового письменства - 64

Дія одного з найбільш відомих романів видатного французького письменника Віктора Гюго (1802–1885) «Собор Паризької богоматері» (1831) відбувається в Парижі наприкінці XV ст. Духовну красу, щедрість серця народу, що втілені в образах Есмеральди і Квазімодо, Гюго протиставляє бездуховності й жорстокості похмурих сил феодально-церковного середньовіччя, представлених фанатиком і бузувіром архідияконом Клодом Фролло та егоїстичним дворянином Фебом де Шатопером. Важливу роль у творі відіграє собор — символ цієї складної історичної епохи.


(FB2-Zip 721 кб)

67.

Манн Т. Доктор Фаустус

Вершини світового письменства - 67

У формі життєпису надзвичайно обдарованого, але відірваного від життя композитора Адріана Леверкюна великий німецький письменник (1875–1955) робить спробу дати нещадний аналіз буржуазної ідеології і культури, викрити ідейне коріння нацизму.


(FB2-Zip 808 кб)