Українська література » » День відбуття - Олексій Михайлович Волков

День відбуття - Олексій Михайлович Волков

---
Читаємо онлайн День відбуття - Олексій Михайлович Волков
час. Але цього не сталося. І він змушений був далі терпіти біль та спрагу.

Чому ж так сталося? При всьому бажанні він не міг второпати. Адже вони відійшли на безпечну відстань! Та й скільки там було того тротилу? А хлопець наполіг, щоб відійшли ще, боявся, хоч і крутий. От і відійшли… Григорій спробував прикинути відстань, на якій вони опинилися від замінованої скелі у момент вибуху. Напевно, більше п’ятисот метрів — адже так довго йшли, тримаючись за волосінь. Ну, нехай повертали туди-сюди… Ні, все одно дуже велика відстань. Тоді як?

Він знову глянув на годинник, помітивши, що робить це дедалі частіше.

Ні, з ногою він подумки вже розпрощався. Дива не трапиться, це очевидно. Тут би самому… Біс із нею, з ногою. Його здивувала повна власна байдужість щодо неї. Дійсно, продав ногу за триста баксів. Інвалід. Йому почали маритися медкомісії, процедура списання… О… дав би Бог… Туди ще потрібно потрапити.

Одного разу спало на думку, чи не зняти з руки годинник і не закинути кудись подалі, щоб не мати змоги дивитися на нього. Він навіть почав було розстібати ремінець, коли…

Ні, здалося. Просто бажання прийняв за дійсне. Може, досі сидять у якійсь печері, напевно, розкоркували шампанське та повитягали ананаси. Куди їм поспішати? Їм не болить.

Але ні! Він здригнувся від передчуття близького визволення. Там хтось іде! Поза всяким сумнівом! Невже зараз? Але… чому не блимає по стінах світло ліхтарів, які всі мають на касках? Він давно це збагнув — тут спочатку з’являються промені світла, а потім чуються кроки того, хто підходить, а зараз… Чорти б забрали… Він що, марить?

Рот його роззявився сам по собі. Він чув важкі впевнені кроки, а з темряви заваленого коридору наближалося… Хто це?!


Цієї миті для нього припинило існування усе інше — нога, завал у печерах, біль та спрага. Руки самі вперлися у каміння, ковзаючи та здираючи долоні, а сам Жемондінов втискався спиною у брилу, що лежала позаду нього, наче хотів злитися з нею. Очі широко розплющилися, погляд закляк, намертво фіксуючись на тому, що наближалося. Тіло Григорія напружилося, але це не було фізичне напруження змучених м’язів. Він наче перетворився на клубок натягнутих нервів, які загрожували ось-ось тріснути. Пластмаса каски шкребнула по каменю, наче полонений брилою намагався втиснути туди й власну голову.

Дихання прапорщика майже завмерло і чулося тільки його дихання — того, хто, нарешті, опинившись поруч, зігнувся над ним. Воно було глухим, утробним та могутнім. А в ніс ударило таке… Крик застряг у його паралізованому горлі. І коли здалося, що у його скутому жахом тілі відмовило все, що тільки може відмовити, свідомість Григорія несподівано простромила на диво чітка думка про власний кінець, той, що приходить передчасно і невблаганно. Але чому… О, ні! Невже його кінець ще й повинен мати отакий вигляд?!

А той розігнувся неквапно і важко рушив далі, залишаючи напівживу, втиснуту у каміння людину наодинці з темрявою.

ХХХХІ

Вони вийшли до Хмарочоса близько третьої пополудні. Перше січня. Перший день нової ери. Це ще не був перший день нового тисячоліття, до нього залишався ще цілий рік. Проте три нулі, які з’явилися сьогодні у цифрах дати, наче народжували щось невідоме, магічне. Відчути це можна було навіть там, нагорі. Що вже казати про цей викривлений підземний простір, який відтепер був ще й замкненим.

Рюкзаків вони не знайшли. Очевидно, речі знаходилися у самому Серці Диявола, якщо підривники, відходячи на відстань, яку вважали безпечною, не схотіли тягти їх із собою; або ж вони лежать у засипаному відрізку, де, очевидно, перебувають і Ринат, з вусатим — живі або мертві. Лише важкий молоток, схожий на маленьку кирку, залишився притуленим до стіни метрів за двісті від епіцентру вибуху — мабуть, саме тут комусь набридло його нести. І ще Сергій знайшов кільця риболовної жилки, змотані і кинуті ним же під час просування за групою. Жилка була грубою і надзвичайно міцною — рвати руками її вдавалося лише намотавши кінці на щось тверде, інакше волосінь врізалася у долоні. Отже, складена у троє-четверо, вона повинна була витримувати вагу людського тіла.

Юлія сіла під стіною Хмарочоса, притулившись до неї. Дівчина виглядала вкрай змученою — шлях виявився виснажливим, а нервове напруження відбирало останні сили. Глянувши вгору у щілину, яка губилася десь у висоті, вона застигла, поклавши зброю на коліна.

Сергій почав одразу. Вибравши найвужче місце щілини між майже гладкою вертикальною стіною Хмарочоса і сусідньою скелею, молотком він почав вирубувати довгасті заглибини, у кожну з яких можна було б боком поставити стопу. Саме це збиралися робити вони з Тализіним. Той навіть встиг застолбити ідею за собою і отримати офіційний дозвіл правління клубу. Не встигли. Тепер це доведеться робити самому і практично без інструментів.

Він товк молотком у скелю, а думки оберталися в одному напрямку. Чи існує реальна можливість все-таки пройти Гусяче Горло. Не звідси, звичайно. Чи заворушилося вже правління клубу? Якщо Інна отримала його листа, то, безперечно, почало. Наскільки важке завдання стоятиме перед рятувальниками? Пірнути у затоплену галерею, а там… Навіть якщо отримати необхідне спорядження, пройти Гусяче Горло з аквалангом неможливо. Тим більше там якийсь вільний уламок. Може, вода знайде стік або, навпаки, зменшиться притік води, і шлях стане прохідним. Але за будь-яких умов усе залежало від того, чи передала Марина його листа о дев’ятій ранку. «Передай, красуне… — подумки звернувся до неї Сергій. — Знаю, що я винен перед тобою, але не настільки, щоб карати мене смертю. Передай! Я тебе у ніжки твої гарні поцілую…» Такі думки з’являлися від зневіри. Навіть рубаючи сходи догори, він не вірив у можливість вибратися на поверхню іншим шляхом.

— Серьожа!

— Що?

Він випростався і припинив стукати. Юлія сиділа внизу, піднявши до нього погляд, оскільки, вирубавши кілька сходинок, Сергій перебував уже над нею.

— А високо вона тягнеться?

— Ніхто не міряв. Вище, ніж сягає світло ліхтаря.

Періодично він

Відгуки про книгу День відбуття - Олексій Михайлович Волков (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: