Заблудлий - Джейн Гарпер
Кем на якусь частку секунди робив паузу. Точно як це одного разу зробив Нейтан під батьковим важким поглядом, коли вони помінялися ролями й саме Кемеронові була потрібна допомога. Нейтан досі дивувався, як багато можна вкласти в таку крихітну хвильку тиші.
Кемерон завжди відповідав «ні».
Але зараз, поглядаючи на південь, Нейтан відчув, як у голові спливає інша думка. Зандер має рацію. І Баб, якщо на те пішло. Без Кема все стає інакше. Без Кема, збагнув Нейтан, можливо, вдасться проштовхнути угоду, якщо він умовить Ільзу чи Баба. На якусь мить він дозволив собі уявити, що це може означати, і зненацька, вперше відтоді, коли він переїхав пагорб і побачив під брезентом Кемеронове тіло, Нейтан зміг зітхнути з невеличким полегшенням.
— Тату!
Нейтан змусив себе знову зосередитися на гаражі. Зандер тримав щось квадратне, важке на вигляд і частково замотане в пухирчасту плівку. Під ногами в нього валявся великий паперовий пакет.
— Що це? — Нейтан обтрусив руки й підійшов ближче. На пакеті охайними великими літерами було написане Ільзине ім’я.
Зандер перейшов до світла, щоб Нейтан міг роздивитися, що саме він тримає. Це був один з малюнків Ло, професійно вставлений в рамку. На ньому зображена була родина з чотирьох людей, серед яких легко впізнавалися Кемерон, його дружина та дві доньки. Бодай на цьому малюнку Ло всі всміхалися.
— І тут ще листівка, — простягнув її Зандер.
На невеличкому квадратику були зображені лілії. Нейтан з виразу Зандерового обличчя міг сказати, що той уже прочитав текст усередині листівки. Нейтан розгорнув її і прочитав слово, написане чітким Кемероновим почерком.
«Пробач».
Розділ 20
Вранці Ільзи вже не було вдома.
Нейтан прокинувся пізніше, ніж зазвичай: коли розплющив очі, денне світло крізь фіранки вже пробивалося у вітальню. Вони з Зандером затрималися допізна, сидячи в гаражі й у світлі «гасниці» витріщаючись на Кемеронову записку.
«Пробач».
Зрештою Нейтан узяв листівку та сховав у кишеню.
— Покажеш Ільзі? — запитав Зандер.
— Ага. Завтра.
Та коли Нейтан одягався, в будинку стояла тиша. З вікна можна було роздивитися крихітні фігурки Софі й Ло, які гралися в садку в якусь гру, а Ліз спостерігала за ними. Навіть з такої віддалі Нейтан бачив, як похилилися її плечі і як від виснаження згорбилася спина. Ільзи ніде поблизу не було.
Не було її і на кухні, де Кейті прибирала на самоті, не було і в кабінеті. Нейтан повернувся назад у коридор і перевірив, як там Зандер: той досі спав. Розслаблено лежачи на подушці, він здавався молодшим з обличчя, ніж учора ввечері. Нейтан зачинив двері. Навпроти містилася кімната дівчат. У Нейтановому дитинстві там була Кемеронова спальня. Нейтан стояв, пригадуючи всі ранки, коли він удосвіта, ледве продерши очі, відчиняв двері й опинявся віч-на-віч з братом. Відколи Кемерон перебрав на себе управління господарством, він спав у батьківській спальні в кінці коридору. Разом з Ільзою. Ліз перебралася в меншу спальню поряд з дівчачою, де, як вона казала, почувалася щасливішою.
Двері в батьківську спальню були відчинені, тож Нейтан підійшов і зазирнув усередину. Великі меблі, здається, не змінювали ще з тих часів, коли спальня належала його татові й мамі, але загалом кімната справляла враження незнайомої. Хтось (мабуть, Ільза) перефарбував стіни й додав світлини дівчаток і ще декілька особистих штрихів.
Видно було, що кімната доглянута, одначе нині вона здавалася — Нейтан пошукав слово — розхристаною. Ліжко застелене, але неохайно, а глибокі вм’ятини в подушках натякали на неспокійний нічний сон. На тумбочці, з Ільзиного боку ліжка, як здогадався Нейтан, стояли старі кавові чашки, які лишили цілий розсип круглих слідів. Серед них була пляшечка знеболювального з відкритою кришечкою. Поряд з чашками валялося кілька пігулок.
Нейтан озирнувся на дівчачу спальню, потім глянув на пляшечку на тумбочці. Повагавшись, зайшов, і під його чоботами гучно зарипіли мостини. Нейтан зібрав розсипані пігулки, вклав назад у пляшечку й заклацнув кришечку. Подивився на наліпку. Виявилося, що це простий парацетамол, який продається без рецепта, але пігулок у пляшечці було чимало. Якусь хвилю постоявши, Нейтан повернув пляшечку на тумбочку, де її знайшов.
Вийшов назад у коридор — і крекнув, важко зіткнувшись із кимсь у півтемряві. Вони обоє заточилися. За такого слабкого освітлення Нейтан лише за якусь мить упізнав людину, що стояла перед ним.
Саймон.
Саймон кинув погляд Нейтанові за спину, в спальню, а тоді на його обличчі застиг вираз, який важко було витлумачити.
— Я вас шукав, — мовив Саймон.
— А я шукав Ільзу.
Нейтан учув у власному голосі вибачливу нотку й прочистив горло. Він не повинен нічого пояснювати.
— З годину тому вона поїхала покататися верхи в паддоці далі по дорозі.
— А! Дякую. А ви чого хотіли?
— Вам дзвонять.
— Мені? — Нейтан навіть не уявляв, хто б це міг хотіти з ними поговорити. — А хто?
Саймон знизав плечима.
— Схоже, хтось, до кого ви намагалися додзвонитися.
Виявилося, що це електрик.
— Дейве, — промовив Нейтан, почувши голос чоловіка, — як там моя холодильна камера?
— Не знаю, приятелю. У п’ятницю, як ми й домовилися, я приїхав до тебе додому, але не зміг потрапити всередину.
— В холодильну камеру?
— В будинок. Двері були замкнені.
— Але... — Нейтан міцно заплющив очі. — Чорт.
Єдиний час, коли Нейтан не лінувався замикати двері, це коли приїздив Зандер. Шанси, що вкрадуть ноутбук малого, були нульові, та Зандерові, здається, так було спокійніше. Голос Дейва чувся ідеально чітко. Це не провіщало нічого доброго. Мабуть, він уже в якомусь людному місці. — Сподіваюся, ти ще в наших краях...
— Ні, вибач. Довелося повернутися додому. На Різдво до дітей.
— Господи.
Нейтан три тижні чекав, заки електрик набере достатньо замовлень, щоб окупилася подорож із Сент-Геленса.
— А ти не міг вломитися?
— Ну, міг, — у голосі Дейва вчулася легка образа. — Але я не був певен, як ти на це відреагуєш.
— Я б на це відреагував чудово. Мені ж та клята штука потрібна в робочому стані.
Дейв мить помовчав, цим підкреслюючи своє незадоволення Нейтановим тоном. Нейтан