Феміністка - Леонід Григорович Кононович
Кіска-Сосіска здивовано глянула на мене.
— Ну… ну й усе! А що ти хотів? Вийшла вона за нього заміж — і почала дітей народжувати…
Я крутнув головою.
— Заміж… подумати тільки! Отак завжди з цими жінками: зробиш їм добро, а віддячують вони тобі — злом!
— Це ти на що натякаєш? — підозріло видивилася на мене Кіска-Сосіска.
— Та боронь, боже, щоб я на щось натякав! Слухай-но, — сказав я, рішуче міняючи напрямок розмови, — маю до тебе одну справу! Власне, й приїхав я сюди, щоб її обговорити…
— До мене? Справу? Кіска-сосіска, я що завгодно для тебе зроблю! — Її очі раптом засяяли. — Ти… може, ти хочеш переспати зі мною… га, кіска-сосіска?
Я вхопився за голову.
— Ну, — вигукнув я, — з цими жінками не скучиш! В них одна тема для балачки: як не секс, — то лебедина вірність! Ні, моя люба, справа ця стосується ще тої пори, коли ти тримала дівчат… пам'ятаєш, га?
Вона сіла в фотель і уважно глянула на мене.
— Пам'ятаю… чом би й ні! Й що ж тебе цікавить?
— Одна особа… Леся називається!
— Леся?!
— Атож! А чому це тебе дивує?
— В мене була тільки одна Леся… але вона вийшла заміж — причому, єдина з-поміж усіх дівчат! Ой, це ж була краля! Фігура в неї була, як у цієї… як же ж її… ото, що в музеї без рук стоїть!
— Про фігуру, — нетерпляче сказав я, — потім! За кого вона вийшла?
Кіска-Сосіска мрійливо посміхнулася.
— Був такий хлопчина — метрів зо два заввиш, писок мов у гамадрила, руки до колін… ух! А грішми сипав — наліво й направо! Син короля, до речі.
— Короля?! — вибалушивсь я на неї. — Якого короля?
— Ну якого ж… африканського! Ти що, кіска-сосіска, геть уже мізки пропив? Зовсім тупий зробився, еге? Я тобі торочу, торочу вже биту годину, а ти не доганяєш!
Я відчув, що терпець мені зраз урветься.
— Кицю, — сказав я лагідно, — білочко… давай про все спочатку, добре?
Кіска-Сосіска склала руки на колінах і мрійливо посміхнулася.
— Цей хлопчина, син їхнього короля, був із Африки. Й ходив до наших дівчаток, бо приїхав сюди вчитися на інженера. Вони його сильно любили. А він любив тільки Лесю, котра не любила його, і носив їй квіти. А також подарунки, ну й усе, що полагаїцця. Але вона продовжувала його не любити, бо чорний. Хоч і син короля. Але чорний, розумієш?
— Але ж син короля! — буркнув я замислено. — А звали… звали його як?
— А звали цього хлопчину М'Кола Нгвамбе. Але ми його називали Микола. Ото як прийде, бувало, то дівчатка між собою: «Микола, Микола прийшов!». Й до Лесі: «Ну готуйся… зараз будуть тебе порати по повній програмі!» А вона носа відвертала. Але куди ж було подітися — мусила трусики скидати… робота ж! Найнявся — продався… сам знаєш. А потім вона раптом вийшла за нього заміж. Не знаю, як він її убалтував, але цей Микола якось приходить та каже: «Ну, теперь ваш Леса мой Африка забирай. Мой папа белый мерседес покупай, большой кай-кай делать, ваш Леса ждать». І поїхали… Ага, я забула, — він таку фігурку на шиї носив!
— Оцю? — поспитав я, показуючи їй малюнок.
— О, — сказала Кіска-Сосіска, — диви! Точнісінько таку він і носив. І ніколи не знімав — ото догола роздягнеться, прутень як пам'ятник Леніна стоїть, а ця фігурка на шиї… ну краса та й годі!
— Оце він? — поспитавсь я, показуючи фоторобот. Кіска-Сосіска взяла його до рук.
— Та що ти мені оце підсовуєш! — закричала вона обурено. — Це ж не Микола, ти що! Микола — не такий.
— А який же?
— Ну який… красівий! На гамадрила смахуває, як і ти оце. Ви взагалі з ним, як два брати… от тільки фейса тобі ваксою начистити, й копія будеш!
— Це, — сказав я, забираючи в неї фоторобот, — вже вдруге за останні кілька днів мене порівнюють із цією шляхетною твариною… гамадрилом! Дуже, дуже дякую… Значить, Леся вийшла заміж і поїхала в Африку?
— Авжеж! — замріяно сказала Кіска-Сосіска. — Сидить, напевне, у джунглях та банани прямо з дерева їсть…
— Дурна вона там сидіти! — Я підвівся з фотеля. — Ця Леся вже три роки, як повернулася…
— Три роки?! — Кіска-Сосіска й рота роззявила. — А чого ж я не знаю?
Я стенув плечима.
— З цього приводу нічого не можу тобі сказати… Гаразд, пошкандибав я. За інформацію спасибі!
— Зачекай-но, — похопилася Кіска-Сосіска, — а хто ж буде нас охороняти?
— Хто, хто… — буркнув я, підходячи до дверей, — Ти як маленька, справді! Будуть наїжджати — дзвони мені, й проблем не буде! Второпала?
Коли я ввійшов до приймальні, там були Мацюцька, Барабаш і Цуцичок. Вони сиділи за столиком для гостей і пили каву.
— О, — сказав я задоволено, — братва вся на місцях… Агенте Мацюцько!
— Я! — зірвалася вона з місця й навіть спробувала було виструнчитися.
Цуцичок перепинила мене коротким жестом.
— Сядь! — звеліла вона Мацюцьці. Та нерозуміюче подивилася на неї, й Цуцичок потягла її за руку й змусила опуститися в фотель. — Сиди спокійно, втямила? Й ніколи ні перед ким не вставай. — Тоді поманила мене пальчиком. — Ану йди сюди, обревку!
Я неохоче підійшов до столика.
— Ти чого це?
Цуцичок показала на чималий порцеляновий кавник.
— Оце бачиш?
— Ну!
— Якщо я бодай ще хоч один раз почую, що ти знущаєшся з цієї бідолашної беззахисної дівчинки, — Цуцичок промовляла кожне слово спокійно, але очі її аж палали від обурення, а голос тремтів, — то візьму оцей кавник, замахнуся й щосили торохну ним по твоїй дурній стриженій