Українська література » » Гра почалась 1. Племʼя - Євгеній Шульженко

Гра почалась 1. Племʼя - Євгеній Шульженко

---
Читаємо онлайн Гра почалась 1. Племʼя - Євгеній Шульженко

            На жаль, більш ніхто не наважився приєднатись до загону розвідників Борщагівки. Аніта також запевнила, що чим менше людей тим краще. Але одному йти небезпечно. Вдвох з Устимом вони зможуть непомітно пересуватись, знаходити схованки та спостерігати й записувати все, що знайдуть та відкриють. Ціль була саме Борщагівка: від Шпалерного ринку до фармзаводу; від мосту на Сосніних до кільця під мостом Кільцеваї дороги. Домовились, вирушати через тиждень, а поки потрібно зайнятись розширенням території та підготовки до розвідки мікрорайону

 

            Саме сьогодні, на тридцять шостий день, плем’я Зодчих зробили дуже багато роботи. Ці три дні були дуже виснажливими. Не залишалось часу на ігри, не залишалось часу на загоряння на сонці. Прокинулись, поснідали, працювати, а потім вечеряти та спати. Всі хотіли як найшвидше закінчити поставлену задачу. Було мало місця для всіх дітей племені. Та мабуть головне, хто з дітей не хотів жити в справжній фортеці? А тут своя фортеця! І вона стає більшою та більшою! Як справжня! Кожен хлопець та дівчинка потайки уявляли себе або лицарями, або принцесами, або ще кимось з давніх часів замків, фортець, королів та князів.

            Паркан, що вже був побудований, вирішили не розбирати, лише зняли дошки, які слугували воротами на зовнішню вулицю. Збудували новий паркан між кутом будинку племені та кутом сусіднього будинку. Таким чином перекрили дорогу між будинками, якою в звичайні часи користувались дорослі та діти, оскільки йшли в сторону ринку, або до школи.

            Ще один паркан поставили від минулого входу, до сусіднього будинку, захоплюючи територію першого під’їзду, упираючи паркан в кут балкону. На щастя, дорога до шино монтажу була вільна, тому десять або часом п’ятнадцять хлопців котили колеса до самого дому. Паркан вкопували в землю, підпирали колесами зсередини.

            Було вирішено, що вихід треба зробити в сторону дитячого майданчику. Принцип воріт був той самий, що і минулого разу. Дві дошки відкривались всередину знизу. Вхід закривали колесами з землею. Відкривали прохід зранку, ввечері закривали.

            Вдалось відкрити горище, невеликий замок навіть не намагались відчинити. Устим просто відбив його молотком. Три удари, та серцевина дзвякнула на підлогу. На даху другого будинку також влаштували вахту. Отже тепер плем’я Зодчих контролювало свою територію з двох балконів першого будинку, та одного балкону другого будинку. Вахта була влаштована на внутрішній та зовнішній стороні даху як першого так і другого будинку.

            Мілана та Аніта погодили з Аліною, що один дозорний декілька разів на день має обходити весь дах будинків. Перший мав дванадцять під’їздів та був дуже довгим. Другий будинок мав всього шість під’їздів, але й його треба було обходити. Захист здавався максимальним. Всі були дуже задоволені. Навіть черга в дозор постійно поновлювалась на багато днів вперед. Всі обожнювали свою нову фортецю. Всі обожнювали Гру. А чи обожнювала Гра дітей? Тут не зрозуміло. По бійці з зграєю Вовків та історією з Світланкою, було видно, що на квіточки розраховувати не можна було. Але все ж таки, це просто діти.

            Отже, майже всі роботи на тридцять шостий день були зроблені. Основні роботи. Ще залишалось перевірити весь паркан, розчистити друге велике подвір’я, вирити ще одну яму для вогнища біля другого під’їзду.

            Не менш важливо, закінчити підготовку нової квартири для частини дітей племені Зодчих. Спочатку новенькі, разом з Софією запитали чи можна їм окремо поселитись в новій квартирі? Але Аліна не погодилась на таку пропозицію. Діти були розділені на всі три квартири. Не вистачало, щоб піднявся бунт, чи влаштували якісь сварки з новенькими. Хоча можливо, Аліна просто ще придивлялась до новеньких. Всі ці дні хлопці та дівчата колишнього дикого загону працювали над фортецею не менше. А інколи й більше. Вони хотіли показати, що хочуть лишитись, що дуже будуть старатись показати себе тільки з кращої сторони.

            Квартира бабці була просторою, мала три кімнати. Саму бабусю не знайшли, напевно вона була в ту ніч у когось в гостях, або в лікарні. Квартира була абсолютно пустою. Всі речі, що були не потрібні, знесли в комору або заховали в шафи. На диванах та підлозі влаштували спальні місця. Кухню обклали продуктами з другої кухні першого будинку. Необхідно було розчистити великий балкон. Він не мав скляної рами, а на вулиці ставало все більш тепло. Прийшов у нагоді й погреб, що був на балконі. Він був доволі просторий та дуже прохолодний. До нього знесли всі ковбаси та сосиски, що лишались у племені. Було б дуже шкода, якщо все зіпсується.

            Отже, діти як мураха, бігали по двом будинкам як на даху, так і всередині, в трьох квартирах, на двох подвір’ях, біля трьох вогнищ. Невеличке подвір’я перетворилось на справжню фортецю. Плем’я Зодчих має Ватажка, Вожатих та Розвідників. Три командири слідкують за підготовкою дитячого війська, набивають руку в розвідці, влаштовую дозори та походи. Йшов тридцять шостий день, коли всі дорослі заснули. Гра думала, що діти будуть страждати? Гра думала, що діти будуть плакати? Діти почали будувати нову цивілізацію. Та й ще не відомо, що Аніта з Устимом побачать за межами племені Зодчих, за межами магазинів, ринку та гіпермаркету.

 

            Кульмінацією цього дня була друга половина. Всі обідали, страшено втомлені. Ще трохи і всі роботи будуть завершені. Ще трохи. Аліна обіцяла влаштувати святкування завершення нової фортеці племені Зодчих. Це дійсно була величезна подія

Скачати книгу Гра почалась 1. Племʼя - Євгеній Шульженко
Відгуки про книгу Гра почалась 1. Племʼя - Євгеній Шульженко (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: